امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60564
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، نمایشگاه کتاب فرانکفورت با هدف کمک به صنعت نشر و مؤسسات فرهنگی کشورها، آشنایی با ادبیات ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، نمایشگاه کتاب فرانکفورت با هدف کمک به صنعت نشر و مؤسسات فرهنگی کشورها، آشنایی با ادبیات سراسر جهان و توسعه روابط بین‌المللی کشورهای شرکت‌کننده در حال برگزاری است.

علاو بر غرفه‌های کتاب جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در غرفه‌‌ای بالغ بر 200 متر مربع به معرفی این کتابخانه به سایر کشورهای جهان پرداخته است، همچنین رئیس کتابخانه ملی از روز چهارشنبه 17 مهر برای حضور در این نمایشگاه راهی کشور آلمان شده است.

از برنامه‌های نخستین روز مأموریت اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در آلمان می‌توان به ملاقات با مسئولان مرکز ادیان دانشگاه گوته و رایزنی در خصوص همکاری‌های دو جانبه فرهنگی و بازدید از این مرکز اشاره کرد.
 از جمله اهداف سازمان برای حضور در نمایشگاه کتاب فرانکفورت و رایزنی با مقامات فرهنگی آلمانی می‌توان به ارائه تجارب و اقدامات در حوزه دیجیتال‌سازی، نسخ خطی و نحوه ارائه خدمات به پژوهشگران و اعضای کتابخانه ملی اشاره کرد.
  در این راستا کتابخانه ملی ایران در شصت و پنجمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت، نسخه‌های دیجیتالی نسخ خطی، پایان نامه‌ها، نشریات و منابع مهم و ویژه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و پیشرفت‌های ایران در حوزه علم و دیجیتال‌سازی منابع را برای عموم بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته است.

چندی پیش هیأت قزاقستانی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور یافته و به غرفه کتابخانه ملی ایران در این نمایشگاه هم سری زدند که سزگین، یکی از اسلام شناسان و ایران شناسان با اسحاق صلاحی درباره مشترکات تاریخی و فرهنگی دو کشور به گفت‌وگو پرداخت.
 رئیس کتابخانه ملی ایران و سزگین از اسلام‌شناسان کشور قزاقستان طرح مشترک ایران و قزاقستان را بازسازی مقبره فارابی بیان کردند و به تشکیل مجمع رؤسای کتابخانه‌های عضو اکو که در آینده نزدیک در قزاقستان برپا می‌شود، اشاراتی داشتند. 

بر اساس این گزارش، شصت و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت از 17 مهر سال 92 برابر با 9 اکتبر آغاز و تا 21 مهر سال جاری برابر با 13 اکتبر در حال برگزاری است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها