امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60626
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در دیدار با رئیس آژانس مبارزه ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در دیدار با رئیس آژانس مبارزه با مواد مخدر ایتالیا بر همکاری‌های مشترک میان دو کشور در حوزه مبارزه با جرایم سازمان یافته و مواد مخدر تأکید کرد.

وی اظهار همکاری از سوی ایتالیا را به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا مثبت ارزیابی کرد و گفت: ما از گذشته با ایتالیا روابط خوبی در حوزه مبارزه با مواد مخدر داشتیم که امیدواریم این همکاری‌ها با انجام این سفرها ادامه پیدا کند.

احمدی مقدم در مورد واکنش طرف ایتالیایی بعد از شنیدن گزارشات پلیس ایران گفت: آن‌ها نسبت به آمار بالای کشفیات ما در حوزه مبارزه با مواد مخدر اظهار تعجب می‌کردند و می‌گفتند که شما چگونه موفق به کشف این مقدار مواد مخدر در طول یکسال می شوید.

وی با بیان اینکه در 7 ماه نخست امسال مقدار 300 تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد افزایش داشته است گفت: پیش‌بینی ما این است که میزان کشفیات تا 500 الی 600 تن در پایان سال افزایش یابد.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: سازمان UNODC در گذشته اعلام کرده بود که زمانی که تولید مواد مخدر در افغانستان 8 هزار تن در سال بوده است میزان 62 درصد این مواد به ایران وارد می‌شده که اکنون اگر میزان تولید مواد مخدر در افغانستان را 5 هزار تن فرض کنیم بر طبق آمار UNODC سی تا 31 درصد این مواد معادل 1700 تن وارد ایران می‌شود.

وی تأکید کرد: اگر کشفیات ما بین 500 تا 600 تن در سال باشد موفق به کشف یک سوم این مواد مخدر شده‌ایم که آمار خوبی به حساب می‌آید.

فرمانده نیروی انتظامی در مورد عملکرد پلیس ایران در مبارزه با مواد مخدر گفت: همین که امروز قیمت تریاک در مرز ایران با افغانستان کیلویی 200 دلار و در مرز با ترکیه کیلویی 2500 دلار نشان می‌دهد که ایران در کنترل قاچاق مواد مخدر موفق بوده است ضمن اینکه قیمت مواد مخدر در تهران نیز نسبت به گذشته 6 برابر شده است.

وی افزود: اگر ما سقوط پول ملی را در نظر بگیریم می‌توانیم بگوییم که قیمت مواد مخدر در تهران دو برابر شده است و این به معنی آن است که میزان ریسک تهیه و توزیع مواد مخدر دو برابر افزایش پیدا کرده است.

احمدی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود به تعداد معتادان تحت درمان در ایران اشاره کرد و گفت: از نظر تعداد معتادان تحت درمان اکنون صاحب رتبه اول در دنیا هستیم البته نباید فراموش کنیم که تنها 20 درصد معتادان تحت درمان به طور کامل اعتیاد را کنار می‌گذارند.

وی در زمینه تجهیزات مقابله با قاچاق مواد مخدر گفت: در گذشته امکاناتی بود که طرف‌های خارجی از واگذاری آنها به ما دریغ می‌کردند اما اکنون تمامی تجهیزات مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها