امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60633
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 159
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از النشره الکترونیه لبنان، بانک «جی پی مورگان» پس از نخستین ...

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از النشره الکترونیه لبنان، بانک «جی پی مورگان» پس از نخستین شکست فصلی خود در زمان ریاست شورای اداری و مدیرعاملی (جیمی دیمون) این بانک خبر داد که این ضررها با انجام تحقیقات و گزارش‌های قانونی روی اسنادی به مبلغ 7.2 میلیارد دلار انجام شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: رئیس اداری این بانک قادر بود، تا از خسارت‌های مالی بانک مورگان جلوگیری کند. این بانک با دوری جستن از سرمایه‌های وام مسکن توانست از خطر دور شود.

اما آن چیزی که این بانک از آن رنج می‌برد، پیش آمدن مشکلات قانونی است که با نقض آن و خرید اوراق در زمان بحران از بانک‌های انجام داده است.

جی پی مورگان از بزرگترین بانک‌های آمریکایی است که با خسارت 380 میلیون دلاری مواجه شده است. برای هر سهم در سه ماهه آخر سال 17 سنت متضرر شده است و نخستین خسارتش از زمان سه ماهه دوم سال 2004 را تجربه کرد.

این بانک آمریکایی سال گذشته با سود 5.71 میلیارد دلاری مواجه شد، یعنی برای هر سهم 1.40 دلار سود داد.

این سودها با صرف نظر از هزینه‌های قضایی و برخی موارد دیگر به 5.82 میلیارد دلار رسید، یعنی برای هر سهم 1.42 دلار برای این بانک سود در بر داشت.

به گزارش رسانه‌ها؛ جی.پی. مورگان اندکو بانک تجاری و موسسهٔ مالی ارائه‌کننده خدمات بانکداری سرمایه گذاری آمریکایی است، که در سال 1871 توسط جی‌پی مورگان تاسیس شد.

در سال 2000 در پی ادغام جی.پی. مورگان اند کو. و چیس بانک بزرگترین بانک ایالات متحده؛ جی‌پی مورگان چیس تشکیل شد.

شعبه مرکزی این بانک در شهر نیویورک قرار دارد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها