امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60634
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۴
تعداد بازدید: 115
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیداری که با جمعی از فعالان اصلاح طلب ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیداری که با جمعی از فعالان اصلاح طلب بروجرد، در دفتر کار خود داشت به مقایسه فضای فعلی کشور با گذشته پرداخت.
 
وی با مثبت ارزیابی کردن روند رو به رشد کشور ،اظهار داشت: مطمئناً فضایی که اکنون در آن قرار داریم با چند ماه قبل از برگزاری انتخابات تفاوت چشم گیری دارد، در شکل‌گیری این فضا نقش مردم به مراتب مهم تر و تاثیر گذارتر از نخبگان کشور بود.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: باید با مراقبت از فضای ایجاد شده و درجهت پاسخگویی به مطالبات و خواسته‌های مردم پیشرفت کشور، بهره برداری مطلوب را به عمل آورد.
 
عارف با بیان اینکه باید محدودیت‌های دولت را پذیرفت، خاطرنشان کرد: مردم در چند ماهی که از آغاز به کار دولت جدید گذشته است، بیشترین همراهی را با دولت داشته‌اند و علی‌رغم اینکه اقشاری از جامعه در تنگاه‌های اقتصادی به سر می‌برند، اما با صبر، بردباری و امید به آینده نهایت همکاری را با دولت انجام می دهند که جای تقدیر دارد و انشاالله دولت هم با جدیت در رفع مشکلات اقتصادی گام‌های اساسی بردارد.
 
وی با اشاره به برخی دغدغه‌های حاضرین در این نشست نسبت به ضرورت همسو بودن مدیران اجرایی در استان‌ها با تفکر اصلاح‌طلبی و اعتدال اظهار داشت: پافشاری برای همسو بودن مدیران اجرایی نباید به عنوان یک اصل ملاک عمل قرار بگیرد. چه بسا مدیرانی که با خط و مشی سیاسی ما همسو نیستند، ولی مدیرانی قابل و کارآمد هستند و آمادگی دارند در چارچوب دولت برآمده از تفکر اصلاح طلبی-اعتدالگرا عمل کنند.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی اظهارنظرهایی که درخصوص حوادث انتخابات 88 می‌شود، اشاره کرد و گفت:در فضایی که به دنبال برگزاری انتخابات باشکوه ریاست جمهوری امسال به همت مردم و تدبیر رهبر معظم انقلاب در کشور حاکم شده است، برخی اظهارنظرهایی که به دنبال نبش قبر کردن حوادث سال 88 است با چه نیتی مطرح می شود؟ همگان باید  از گذشته درس بگیریم و دیگر حق نداریم و نباید وارد حوادثی مانند 88 شویم. البته در یک فضای آرام و با همدلی، تحلیل حوادث 88 یک ضرورت است تا دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.
 
عارف با بیان اینکه دموکراسی هزینه دارد، تصریح کرد: همه و بخصوص نخبگان جامعه باید شهامت پذیرفتن اشتباهات خود را داشته باشند و باید با مردم با صداقت رفتار کنند.
 
رئیس بنیاد امید ایرانیان همچنین به فعالیت‌های این بنیاد اشاره کرد و گفت: در تلاشیم تشکل‌های همسو را تقویت کنیم و گام‌های اولیه را نیز برای تاسیس شعبه‌های استانی بنیاد برداشته‌ایم و انشاء‌الله تا پایان سال جاری چندین دفتر استانی بنیاد امید ایرانیان تاسیس خواهد شد.
 
وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس آینده بر لزوم انسجام تشکیلاتی اصلاح طلبان تاکید کرد و ضرورت مشارکت جدی همه گروه ها و جریانات سیاسی وفادار به آرمان‌های انقلاب و قانون اساسی را یادآور شد.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها