امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60637
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۴
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در آیین معارفه استاندار جدید سمنان که با حضور مسئولان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در آیین معارفه استاندار جدید سمنان که با حضور مسئولان استان و مهمانان کشوری برگزار شد، اظهار داشت: امروز ثبات مطلوبی در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصاد در کشور ایجاد شده است و دیگر شاهد نوسانات سریع، تند و هیجانی در این بخش نیستیم.

وی تصریح کرد: این آرامش در حالی محقق شده است که تاکنون اقدام مؤثری در حوزه اقتصاد از سوی دولت صورت نگرفته است و اتفاق خاصی در این حوزه رخ نداده است.

وزیر کشور افزود: مردم با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید به آرامش خاطر دست یافتند و با همکاری‌ آنها بخش اقتصاد و بازار نیز به ثبات نسبی رسیده است.

رحمانی فضلی گفت: گذشته از این، امروز شاهدیم که کشور دارای آرامش اجتماعی بوده و دیگر کسی نگران نیست که در سخنرانی رئیس جمهور مملکت به کسی طعنه، تمسخر، تهدید، افشاگری، اختلاف‌افکنی و ایجاد تنش در جامعه روا داشته شود.

وی ادامه داد: بیانات آرامش‌بخش و ادبیات زیبای رئیس جمهور بسیاری از مشکلات گذشته را از بین برده است و امروز دیگر اختلاف، درگیری، تهمت و تخریب یکدیگر را در کشور نمی‌بینیم.

وی گفت:‌در نشست سران قوای سه‌گانه کشور نیز امروز دیگر خبری از اختلاف و درگیری و بیان موضوعاتی که مردم را آزار دهد، نیست و در این باب حرفی نمی‌شنویم.

وزیر کشور تصریح کرد:‌ با درایت به خرج داده شده، دشمنان دیگر نمی‌توانند از فضای اختلافی بین سران قوا و هیجانات گروهی و حزبی داخلی استفاده کنند و امروز شاهد هستیم که جهان با آغوش باز و با این فرضیه که باید با ایران کنار آمد،‌از دولت‌مردان جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کنند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در دنیا نگاه به ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری با تغییرات اساسی مواجه شده است، گفت: براساس نظرسنجی‌هایی که مؤسسات آمریکای انجام داده‌اند، هم‌اکنون 75 درصد مردم این کشور اعلام می‌کنند که باید با ایران از راه مذاکره و مسائل سیاسی و دیپلماتیک برخورد کرد.

وی گفت: همین تعداد در گذشته اعتقاد داشتند که باید برخورد با ایران غیر سیاسی و غیر دیپلماتیک باشد.

وزیر کشور همچنین با بیان اینکه امروز به منظور ابلاغ سلام گرم و ویژه رئیس جمهور به مردم استانش به سمنان سفر کرده است، گفت:‌ طبیعی است که مدیران به تناسب روی کار آمدن دولت‌ها جابه‌جا می‌شوند و تغییر مدیریت‌ها امری طبیعی و پذیرفته شده است.

رحمانی فضلی افزود: تغییر مدیران از ویژگی‌های مردم‌سالاری دینی است و این جابه‌جایی‌ها در فضای توأم با آرامش صورت می‌گیرد و این بسیار زیبنده است.

وی با اذعان به اینکه امروز مردم از دولت تدبیر و امید انتظار تغییر دارند، گفت: جابه‌جایی‌های مدیریتی به دست من در مقام وزارت کشور بسیار ناراحت‌کننده بوده اما باید دانست که خود بنده نیز از این قاعده مستثنی نیستم و تاکنون چندین بار در دولت‌ها جابه‌جا شده‌ام.

وی بیان کرد: باید دانست که اگر به تکلیف‌مان در راه اعتلای نظام مقدس اسلامی عمل کنیم، کار ارزنده‌ای انجام داده‌ایم و همیشه جای کار برای افراد مخلص و با ایمان در نظام اسلامی فراهم است.

رئیس سابق دیوان محاسبات کشور در بیان ویژگی‌های استاندار سابق سمنان گفت:‌ عباس رهی جزو مدیران پاک‌دست و بسیار کم تخلف از منظر دیوان محاسبات است.

رحمانی فضلی با تشریح ویژگی‌های شخصیتی و کاری استاندار جدید سمنان نیز گفت: محمد وکیلی دارای فکر و بینش خوبی است و خوشبختانه شاهد بودیم که نمایندگان مردم استان سمنان در مجلس شورای اسلامی در انتصاب وی کمک‌های فراوانی کردند.

وی با بیان اینکه انتصاب استانداران جدید کاری بسیار پرزحمت و پردغدغه است، ابراز امیدواری کرد: این تغییرات منشأ خیر و دارای نتایجی شیرین باشد.

وزیر کشور گفت: در انتصاب استانداران سعی کردیم نظر مقامات استانی را جویا شویم و پس از انتصاب چندین استاندار جدید، می‌توان گفت که نظر بیشتر استان‌ها در این حوزه مثبت بوده است.
انتهای پیام/2249/ت40
برچسب ها:
آخرین اخبار