امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60658
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۴
تعداد بازدید: 113
قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد و جاجرم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد و جاجرم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به احتمال معرفی سه وزیر باقیمانده دولت یازدهم به مجلس پس از پایان یافتن تعطیلات یک هفته‌ای خانه ملت، گفت: در صورت معرفی سه وزیر، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جلساتی را در راستای بررسی کارنامه و عملکرد وزرای پیشنهادی برگزار خواهد کرد.

وی اضافه کرد: در صورت معرفی وزرای پیشنهادی تا هفته آینده کمیسیون آموزش تحقیقات به عنوان یکی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس از وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و علوم برای حضور در کمیسیون دعوت به عمل می‌آورد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعضای این کمیسیون اهل منطق و شنیدن حرف و سخنان وزرای پیشنهادی هستند، تصریح کرد: با توجه به اینکه دو وزیر باقیمانده یعنی وزرای آموزش و پرورش و علوم به صورت مستقیم با این کمیسیون در ارتباطند، اعضا طی جلساتی مباحث و سؤالات خود را با وزرای پیشنهادی در میان خواهند گذاشت.

جعفری از احتمال برگزاری جلسات فوق‌العاده کمیسیون طی هفته آینده در صورت معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

وی در خصوص احتمال معرفی علی‌اصغر فانی و جعفر توفیقی دو سرپرست‌ وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم گفت: درباره آقای فانی فضای کمیسیون آموزش مطلوب است اما در مورد آقای توفیقی هنوز ابهاماتی وجود دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات خانه ملت با اشاره به جلسه هفته گذشته این کمیسیون با سرپرست وزارت علوم یادآور شد: آقای توفیقی اگر به دنبال اقناء نمایندگان است، باید ادله قوی‌تری ارائه کند.

جعفری با بیان اینکه سؤالات و ابهامات جدی درباره عملکرد سیاسی جعفر توفیقی وجود دارد، تصریح کرد: وزارت علوم محلی برای توسعه علم‌اندوزی و دانش است، به همین دلیل شاید درست نباشد که وزیر این وزارتخانه عملکرد سیاسی آنهم به برخی روش‌ها داشته باشد.

وی در پایان تاکید کرد که نمایندگان تاکنون از اظهارات جعفر توفیقی قانع نشدند و در صورت معرفی وی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم با مشکلات عدیده‌ای برای کسب رای اعتماد به نمایندگان خواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها