امروز : دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 27
۰۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60663
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۵
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و به استناد ماده(15) قانون هدفمندکردن یارانه ها-مصوب 1388- اصلاحات اساسنامه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها را تصویب کرد.

بر این اساس، در ماده (2) اساسنامه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، منابع سازمان حاصل از مواد (7)،(8) و (11) قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و دیگر قوانین و مقررات خواهد بود که با اصلاحات صورت گرفته، عبارت «و11» حذف می‌شود.

یادآور می‌شود، طبق ماده(11) دولت مجاز است تا بیست درصد ( 20 %) خالص وجوه حاصل از اجراء این قانون را به منظور جبران آثار آن بر اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای هزینه کند.

همچنین مجمع عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها مرکب از معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور (رئیس)، وزیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، جهادکشاورزی، نفت و نیرو است.

بر اساس اصلاحات ماده(9)، اعضای هیئت مدیره متشکل از (5) نفر هستند که به پیشنهاد معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور توسط مجمع عمومی انتخاب می‌شوند.

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل از بین اعضای هیئت مدیره به پیشنهاد معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و تصویب مجمع عمومی انتخاب می‌شوند؛ احکام اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل توسط معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور صادر می‌شود.

همچنین مواد(10)،(13) و (15) حذف می‌شود.

ماده 10- عزل و برکناری و موافقت با استعفای اشخاص مذکور با رئیس مجمع عمومی است.

ماده 13- رئیس مجمع عمومی می‌تواند وظایف و اختیارات خود را به اشخاص دیگر عضو مجمع عمومی واگذار کند.

ماده 15- ساختار سازمان با پیشنهاد مدیرعامل به تایید رئیس مجمع عمومی می‌رسد.

بر اساس اصلاحات صورت گرفته، در بند(1) ماده(16) عبارت «جهت تصویب» حذف می‌شود.

بند(1) ماده(16)؛ رسیدگی و تهیه بودجه سالانه، گزارش‌های عملکرد ادواری و سالانه و صورت‌های مالی سازمان و ارائه آنها به مجمع عمومی جهت تصویب.

در ماده(23) عبارت «وقراردادی» حذف می‌شود.

ماده(23)؛انتقال یا ماموریت کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی دستگاه‌های اجرایی به سازمان با موافقت بالاترین مقام دستگاه اجرایی و مدیرعامل مجاز است.

در ماده(24) عبارت «و با تایید مجمع عمومی به تصویب هیئت وزیران» جایگزین عبارت «به تصویب مجمع عمومی» می‌شود.

ماده(24)؛آیین نامه‌های نظارتی، مالی، استخدامی و اداری با پیشنهاد معاونت‌های برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور به تصویب مجمع عمومی می‌رسد.

با اعمال این اصلاحات موضوع این تصویب نامه، شماره مواد به ترتیب اصلاح می‌شوند، این اصلاحیه به تایید شورای نگهبان رسیده است.

این مصوبه از سوی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها