امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۲۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60664
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۵
تعداد بازدید: 77
داریوش اسماعیلی نماینده مردم سروستان در مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، افزود: ...

داریوش اسماعیلی نماینده مردم سروستان در مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، افزود: مذاکرات هسته‌ای تنها بخشی از تحریم‌های اقتصادی بر علیه ملت و حکومت ایران است اما تحریم‌ها تنها مشکل افتصادی ما نیستند زیرا ما می‌توانیم با تقویت تولید داخلی به سادگی تحریم‌های اقتصادی آمریکا را بر علیه ملت ایران خنثی کنیم.

وی با بیان اینکه بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی آن هم در مقاطعی که نیاز به تولید داخلی داریم به هیچ وجه توجیه منطقی ندارد،‌افزود:‌ حلقه مفقوده صنعت و دانشگاه با ید با به کارگیری طرح‌های اقتصادی و آموزشی کلان باید به هم متصل شوند.

اسماعیلی افزود: سازوکارهای اصلی اقتصادی در کشور باید طبق ظرفیت‌های علمی و داخلی ترسیم شود  بنابراین باید تدابیری برای استفاده از توانایی‌های فارغ‌التحصیلان بومی در کارخانجات صنعتی و اقتصادی از سوی دولت اتخاذ شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان با بیان اینکه بهبود مذاکرات هسته‌ای و رفع تحریم‌های اقتصادی می‌تواند مشکلات اقتصادی ما را ریشه‌کن کند، تصریح کرد: مهندسی اقتصادی نیاز به ساختاری با رویکرد بومی‌سازی دارد. این امر به این معناست که باید علاوه بر افزایش تولیدات داخلی کیفیت این تولیدات را نیز  ارتقا دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها