امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60677
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۵
تعداد بازدید: 129
 به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، در جمع دبیران این حزب اظهار داشت: هیچ ...

 به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، در جمع دبیران این حزب اظهار داشت: هیچ نشانه‌ای از قول، فعل و تقریر امام (ره) وجود ندارد که حکایت از این باشد که ایشان نسبت به شعار مرگ بر آمریکا هیچ جایی کوتاه آمده باشند، مواضع ضد آمریکایی امام(ره) در اواخر عمر پربرکتشان بسیار پررنگ‌تر از ایام دیگر بود. امام(ره) آمریکا را دشمن شماره یک ملت ایران می‌دانست و در مبارزه با آمریکا لحظه‌ای درنگ نمی‌کرد.

حبیبی با اشاره به راهبرد شعار مرگ بر آمریکا تصریح کرد: مردم در مساجد در تعقیبات نماز خود شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر شوروی و منافقین و صدام می‌دادند. بخشی از این شعار، تحقق یافته است امروز از شوروی و صدام خبری نیست. منافقین روزهای آخر حیات ننگین خود را می‌گذرانند. آمریکا و رژیم صهیونیستی هم در سراشیبی سقوط و فروپاشی هستند، لذا شعار مرگ بر آمریکا یک رمز برای تداوم مبارزه با استبداد جهانی و مقاومت پایان‌ناپذیر ملت ایران است.

وی افزود: شعار مرگ بر آمریکا شعار علیه یک فرد یا افرادی در هیئت حاکمه آمریکا نیست. شعار علیه یک نظام استعماری، استبدادی و استکباری است که به نقض حقوق بشر در جهان و نیز حقوق ملت ایران طی 50 سال اخیر منجر شده است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند تغییری در مواضع استکباری آمریکا بوجود آمده است، گفت: ما باور نداریم آمریکا در خوی استکباری و استعماری خود تجدید نظر کرده است، ما به آمریکایی‌ها بی اعتماد هستیم چون عهدشکن هستند. آنها به عهد خود در قرارداد الجزایر پایبند نماندند و هیچ بندی از بندهای آن را اجرا نکردند. ما دولت‌مردان آمریکا را در بیانات خود با صداقت نمی‌یابیم، لذا تا گامهای عملی و اعتماد آور برای این تغییر و تجدید نظر نبینیم، نمی‌توانیم آن را باور کنیم.

وی با اشاره به مذاکرات ژنو بیان داشت: این هفته مذاکرات ژنو در حال و هوای گفت‌وگوهای رئیس جمهور در نیویورک و نطق اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می شود، اوباما در سازمان ملل گفت حقوق هسته‌ای ایران را به رسمیت می‌شناسد و فتوای رهبری معظم ایران را مبنی بر تحریم تولید و اشاعه سلاحهای کشتار جمعی را به عنوان مبنای توافق می‌پذیرد. خوب این گوی و این میدان، قاعدتاً آنها باید در ژنو این موضع را عملیاتی کنند و حداقل بخشی از تحریم ها را به عنوان نشان دادن تغییر و حسن نیت خود نشان دهند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: موضوع غنی‌سازی هیچ وقت نمی‌تواند موضوع مذاکرات باشد چرا که ما اکنون در شرایطی هستیم که از این مرحله عبور کردیم و تضمین‌های لازم برای شفاف سازی داده‌ایم. حالا نوبت 1+5 است که عملاً نشان دهد دست از ستیز و دشمنی با ملت ایران برمی‌دارد.

وی با اشاره به اختلافات حزب دموکرات و حزب جمهوری خواه در خصوص تصویب بودجه دولت فدرال گفت: آمریکا اکنون در بحران سیاسی و اقتصادی غوطه‌ور است. انسداد سیاسی 12 روز اخیر نشان می‌دهد آنها علاوه بر بحران اقتصادی دچار بحران سیاسی هم هستند.

حبیبی افزود: این وضعیت به معنای ورشکستگی است و از علائم فروپاشی هم هست لذا دولت مردان ایران که در پای میز مذاکره می‌نشینند باید بدانند آن طرف میز با چه کسی مذاکره می‌کنند. تن دادن آنها به تداوم مذاکرات و عقب‌نشینی لفظی از مواضع نشان می‌‌دهد که حربه گزینه نظامی آنها زنگ زده است و ادامه تحریم ها به دلیل منافات آن با حقوق بین‌الملل با مشکل روبرو شده است.

دبیر کل حزب موتلفه با اشاره به عقب‌نشینی آمریکا در حمله به سوریه خاطر نشان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی در جمع‌بندی خود به این نتیجه رسیدند حمله به سوریه شکست چهارم آنها را پس از جنگ 33 روزه، 22 روزه  و 8 روزه رقم خواهد زد.

وی توفیق دولت و مردم سوریه در غلبه بر تروریستها پس از دو سال را نشانه ریشه‌دار بودن مقاومت در این کشور دانست و بیان داشت: بررسی‌های اطلاعات آمریکا نشان می‌دهد که اسد همچنان مورد اعتماد ملت سوریه است. تروریستها شهر به شهر و روستا به روستا در حال عقب نشینی هستند و استراتژی صدور تروریسم به سوریه جواب نداده است.

حبیبی کاربرد سلاح شیمیایی از سوی تروریستها را ننگ‌آور توصیف کرد و گفت: اکنون همه می‌دانندکه تروریستها در تبهکاری های نظامی خود از سلاح شیمیایی استفاده کرده‌اند و اسناد و مدارک این جنایت را روسها و سوری‌ها به بازرسان سازمان ملل داده‌اند و جا دارد که سازمان ملل با صراحت این حقیقت را اعتراف و تروریستها را محکوم و به کیفر جنایاتشان برساند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به تحولات مصر تاکید کرد: مردم مصر پیشتاز بیداری اسلامی هستند و اجازه نخواهند داد نظامیان در قدرت بمانند. انقلاب مردم مصر تازه دارد نشاط خود را از سر می‌گیرد. بارزه در مصر برای بازگشت قدرت به دست مردم ادامه دارد و محاکمه مرسی قطعاً موجب اعتراض بیشتر مردم علیه دولت نظامی مصر خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتصاب‌های وسیع در وزارتخانه‌ها اظهار داشت: جای اعتدال را در چینش نیروها و در سیاست داخلی دولت تدبیر و امید خالی می‌بینم. آنچه دیده می‌شود خروج از اعتدال و گرایش به افراط است که امیدواریم شاهد تغییر رویه توسط رئیس محترم دولت باشیم.

حبیبی ادامه داد: برخی افراطیون که در فتنه سال 88 نقش مهمی داشته با پوشیدن لباس اعتدال مشغول بازگشت به پست‌های اجرایی هستند. این رویکرد شعار رئیس جمهور مبنی بر اعتدال و ایجاد امید را زیر سئوال می‌برد. آقای روحانی باید پاسخی برای این رویکرد داشته باشد. این وضعیت با شتابی پیش می‌رود که در اذهان مردم این تصور را پیش آورده که گویی رئیس جمهور فردی غیر از ایشان است.

دبیرکل موتلفه در پایان با بزرگداشت عید سعید قربان و دهه ولایت و امامت اظهار داشت: حزب موتلفه اسلامی افتخار دارد در دهه ولایت و امامت به دیدار خانواده‌های محترم شهدا  همت گمارد که امسال نیز انشاءاله این وظیفه را انجام خواهیم داد. این خانواده‌ها و شهدای ارجمند آنها به نحوی با تشکیلات حزب موتلفه اسلامی ارتباط داشته‌اند که حفظ این ارتباط به عنوان وظیفه قطعی تشکیلات تلقی می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها