امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60680
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۵
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمدحسین صفارهرندی بعداز ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در نرمش قهرمانانه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمدحسین صفارهرندی بعداز ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در نرمش قهرمانانه باید در مقابل امتیازی که می‎دهیم، امتیازی بگیریم که این اقدام یک معامله پایاپای خواهد بود.

وی در خصوص راهبرد نرمش دولت یازدهم تصریح کرد: دولت یازدهم به هر نسبت که خودش را با این راهبرد نظام تطبیق دهد توفیقات بیشتری حاصل خواهد کرد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه برداشت‎های متفاوتی از نرمش نسبت به آمریکا و رقبای جهانی وجود داشته است، خاطرنشان کرد: برخی تصورشان این بود که اگر به خواسته‎های آنها تن دهند گشایش حاصل خواهد شد؛ در صورتی‌که این روش، تجربه شکست خورده‎ای است که نمی‎توان به آن تکیه کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: همیشه برای بسیاری از کشورها این توهم وجود داشته و بعدها نیز ضربه‎اش را دریافت کرده‎اند. در کشور ما نیز در مقطعی دولت وقت مطرح کرد که باید تنش‎زدایی شود.

صفارهرندی افزود: دولت وقت معتقد بود اگر گفت‌وگوی تمدن‎ها محور کار قرار بگیرد نتایج خوبی حاصل خواهد شد؛ ‌در حالی که با وجود اعلام آمادگی ایران برای چنین نرمشی، دشمنان ما جمهوری اسلامی را به عنوا‌ن ‌محور شرارت عالم معرفی کردند.

وی با بیان اینکه نرمش قهرمانانه نباید از موضع ذلت باشد، تاکید کرد: نرمش قهرمانانه باید از موضع عزت و اقتدار باشد و باید نشان دهیم که ایران یک کشور تاثیرگذار در منطقه و جهان است.

تفکر مقاومت به ایران ظرفیت چانه‎زنی در معادلات جهانی می‎بخشد

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: ایران باید قدرت تاثیرگذاری خود را در حوزه‎های مختلف علمی، فناوری، اقتصادی، سیاسی، نظامی و ... نشان دهد.

صفارهرندی تفکر مقاومت را عامل پیروزی برشمرد و اظهار داشت: آمیزه‎ای از تفکر انقلابی که می‎تواند در دل بسیاری از مردم جا باز کند، تفکر مقاومت است و این همان چیزی است که به ایران ظرفیت چانه‎زنی در معادلات جهانی می‎بخشد.

وی یادآور شد: کسانی که می‎خواستند سرنوشت کشوری مانند سوریه را ظرف دو ماه به نفع خودشان رقم بزنند، سه سال است که متوقف مانده‌اند، چراکه تاثیرگذاری و نفوذ تفکر مقاومت برآمده از جمهوری اسلامی مانع پیشبرد هدف شیطانی آنها شده است. لذا وقتی به این نقطه قوت می‎رسیم باید از قوت‎مان در جهت مطلوب استفاده کنیم.

انتهای پیام/83001/غ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها