امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60690
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۷
تعداد بازدید: 108
حمدالله آشوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: نخستین کاروان دانش‌آموزان قزوین به اردوی راهیان نور روز شنبه 27 مهر ماه امسال به ...

حمدالله آشوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: نخستین کاروان دانش‌آموزان قزوین به اردوی راهیان نور روز شنبه 27 مهر ماه امسال به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند.

وی ادامه داد: در نخستین گروه از اعزام دانش‌آموزان به راهیان نور، تعداد 414 از دانش‌آموزان پسر مقطع متوسطه به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.

مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانش‌آموزی استان قزوین با اشاره به اینکه مرحله نخست اعزام پسران تا 20 آبان ادامه دارد، بیان کرد: بیش از دو هزار و 200 نفر در پایان مرحله نخست از مناطق عملیاتی جنوب بازدید می‌کنند.

آشوری اذعان کرد: دانش‌آموزان در چند مقطع زمانی مختلف به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند.

این مسئول ادامه داد: بعد از اعزام نخستین گروه از دانش‌آموزان پسر، دوره اعزام خواهران شروع می‌شود.

مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانش‌آموزی استان قزوین با اشاره به نحوه گذراندن درس آمادگی دفاعی مقطع دوم دبیرستان خاطرنشان کرد: قسمتی از این کتاب به صورت تئوری در مدارس تدریس می‌شود و بخشی از آن با حضور در میدان تیر و انجام عمل تیراندازی و کار با سلاح است.

آشوری اردوی راهیان نور را بهترین مکان برای آشنایی با شهدا و ارزش‌های انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: از مهم‌ترین اهداف اجرای این اردوها، ارتقای سطح نگرش دانش‌آموزان نسبت به ارزش‌های اسلامی و حماسه آفرینی‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و آشنایی با تفکر و فرهنگ بسیجی و آشنایی با مفاهیم ایثار و شجاعت بوده است که در سال‌های اخیر این اردوها با همکاری آموزش و پرورش و سازمان بسیج مستضعفین در حال اجراست.

این مسئول اضافه کرد: در مناطق عملیاتی دفاع مقدس دانش‌آموزان با ایثارگری و از خودگذشتگی شهدا آشنا می‌شوند که شاهد آن دل‌نوشته‌هایی است؛ که روح ایمان در آن‌ها موج می‌زند.

مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانش‌آموزی استان قزوین با اشاره به تداوم ارتباط بین مربیان و دانش‌آموزان بعد از سفر راهیان نور یادآور شد: ادامه رابطه با دانش‌آموزان از طریق معلمان و همچنین حضور این دانش‌آموزان در خانواده تأثیر بسزایی در فرهنگ اجتماعی جامعه دارد.
انتهای پیام/77008/ی30/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها