امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60698
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۷
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید رضا صالحی امیری در نشست هم اندیشی با مسئولان رسانه‌های جمعی در حوزه جوانان که صبح امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید رضا صالحی امیری در نشست هم اندیشی با مسئولان رسانه‌های جمعی در حوزه جوانان که صبح امروز در محل ساختمان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: ما در حوزه جوانان با چالش‌های متعددی روبرو هستیم که اولین و مهمترین آن چالش هویتی است. توسعه معرفتی، اخلاقی و هویتی نسل جوان به دلیل فقدان و کاهش این سرمایه دچار آسیب شده است.

وی افزود: وقتی که هویت، معرفت و اخلاق تولید و باز تولید نشود دچار آسیب می‌شویم که همه چالش‌ها ذیل این چالش و آسیب قرار دارند.

صالحی امیری عنوان داشت: بر اساس پژوهش‌های متعددی که انجام شده، بنیان‌های هویت جوان در جامعه ما بنیان‌های محکمی است، عمده چالش ما در سطح مناسک و بعد در سطح رفتار و هنجار است که اینها قابل برنامه ریزی است.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان، با مهم دانستن مهارت آموزی جوانان برای مواجهه با چالش‌های دنیای امروز، از آن به عنوان نکته دوم در حوزه جوانان یاد کرد و افزود: اینکه جوان بیاموزد چگونه با دنیای بیرون از خود روابط منطقی و درست برقرار کند بسیار مهم است و ما باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

وی سومین قدم در حوزه جوانان را شناخت مسئله جوان و بعد تامین استراتژی بلندمدت و کوتاه مدت برای ریل گذاری مناسب در این راه خواند و اظهار داشت: بر این باورم که در حوزه جوانان هنوز شناخت درست از مسئله نداریم. روند شناسی این موضوع به ما کمک می‌کند که چگونه می‌توانیم مسئله ساختار غیر رسمی را با ساختار رسمی ارتباط و انطباق دهیم.

صالحی امیری با تأکید بر این موضوع که در حوزه جوانان نیازمند بازبینی سیاستی هستیم افزود: سیاست‌ها و برنامه‌های ما باید با نیازهای جوانان انطباق داشته باشد سیاست باید از لایه‌های پایین جامعه بجوشد. آنچه که در بتن جامعه برای جوان اتفاق می‌افتد با سیاست‌های ما همخوانی ندارد.

وی اظهار داشت: بعد از روند شناسی باید علت شناسی کنیم یعنی باید بدانیم علت آسیب‌ها و چالش‌ها چیست و سپس پیامدهای آنها را بسنجیم. راهبرد شناسی، برنامه ریزی، اجرا و نظارت قدم‌های بعدی هستند که در مورد انسان به عنوان یک جوان که ظرف انبوهی از عواطف است باید انجام دهیم.

صالحی با اشاره به این نکته که سیاستگذاری برای انسان کار بسیار سختی است عنوان کرد: در حوزه جوانان سرعت تدبیر ما از تغییرات کمتر است. در جایی که تحولات و تغییرات مقدم بر تدابیر می‌شود دچار چالش می‌شویم. در چنین محیطی تلاش برای انطباق زمانی و مکانی تدابیر با تغییرات کار پسندیده‌ای است.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان در تبیین راهبرد وزارت ورزش و جوانان گفت: نگاه ما در حوزه جوانان باید الزاما نگاه استراتژیک باشد. این یعنی باید کل‌نگر، جامعه نگر و آینده نگر باشیم. نگاه کلان داشته باشیم و از روزمرگی، شتابزدگی و مسکن‌های زودگذر بپرهیزیم.

وی با اشاره به اینکه 23 دستگاه درگیر مسائل جوانان هستند اظهار داشت: نگرش ملی، دومین قدم ما در این وزارتخانه است. ما باید باید در حوزه جوانان انسجام ملی برقرار کنیم. انسجام در سیاست‌ها، هدف‌ها، برنامه‌ها، کارکردها، نظارت‌ها، مدیریت‌ها و غیره لازمه این حوزه است و رسانه‌ها وظیفه دارند از همه دستگاه‌ها مسائل جوانان را مطالبه کنند.

صالحی امیری با تأکید بر این که در ایران عملکرد کارهای جمعی ضعیف است، گفت: یکپارچه سازی سیاست‌ها و برنامه‌های حوزه جوانان به عنوان سومین راهبرد ما است. وزارت ورزش و جوانان نگرش ستادی دارد و در این راه یکپارچه سازی سیاست‌ها و برنامه‌های حوزه جوانان را وظیفه خود می‌داند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها