امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6072
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۰
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از شبکه تلویزیونی «آریانا» افغانستان، پس از اظهارات حامد کرزی در خصوص واگذاری 9 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از شبکه تلویزیونی «آریانا» افغانستان، پس از اظهارات حامد کرزی در خصوص واگذاری 9 پایگاه نظامی به آمریکایی‌ها در خاک افغانستان، «فضل‌هادی مسلم‌یار» رئیس مجلس سنای افغانستان گفت: از امضای پیمان امنیتی با آمریکا پشیمانیم.

وی خاطرنشان کرد تا زمانی که آمریکا مشکلات افغانستان را که این کشور برای ما خلق کرده رفع نکند، شورای ملی افغانستان پیمان امنیتی با آمریکا را تأیید نخواهد کرد.

وی روز پنجشنبه طی سخنانی گفت: نظامیان آمریکایی در طول 10 سال گذشته تعدادی از پایگاه‌های خود را در مرز با پاکستان به نظامیان پاکستانی تحویل داده‌اند.

رئیس مجلس سنای افغانستان تأکید کرد: اگر آمریکایی‌ها در برابر مردم افغانستان صادق نباشند، چنانچه در 10 سال گذشته صادق نبوده‌اند، با قیام مردم روبرو خواهند شد و افغانستان برای آنان به ویتنام دوم تبدیل خواهد شد.

مسلم‌یار روز پنجشنبه در جمع از نمایندگانی که از منطقه «گوشته» ولایت «ننگرهار» دیدن کرده بودند، به خبرنگاران گفت: آنها در بررسی منطقه و گفت‌وگو با مردم دریافته‌اند که نیروهای پاکستانی در حدود 25 تا 40 کیلومتر در خاک افغانستان نفوذ کرده و در آنجا پاسگاه‌های امنیتی و دروازه‌های مرزی ایجاد کرده‌اند که این مسئله باعث درگیری میان نیروهای افغان و پاکستانی شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها