امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60723
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۷
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس،حسینعلی شهریاری در حاشیه برگزاری روز جهانی غذا در پاسخ به این سوال که آیا مجلس قصد ندارد مافیای دارو و دست‌های ...

به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس،حسینعلی شهریاری در حاشیه برگزاری روز جهانی غذا در پاسخ به این سوال که آیا مجلس قصد ندارد مافیای دارو و دست‌های پشت پرده حوزه سلامت را افشا کند، گفت: مجلس مانند قوه مجریه و قوه قضاییه نیست که کار اجرایی کند.

وی ادامه داد: به همین دلیل قرار است هفته آینده از مسئولان سازمان بازرسی کل کشور را به کمیسیون بهداشت دعوت کنیم و با آنان در این خصوص مذاکراتی داشته باشیم تا این سازمان اطلاعاتی را پیرامون این مسائل به ویژه مافیای دارویی در اختیار اعضای کمیسیون قرار دهد. متاسفانه هر جا که بحث سود مطرح می‌شود، ممکن است اتفاقاتی نظیر سودجویی و مافیا پیش بیاید.

وی همچنین در مورد تعیین تکلیف انتقال اجساد در جاده‌های کشور، گفت: مطابق قانون، آمبولانس برای انتقال اجساد نیست و اعتقادی به جابجایی و انتقال اجساد توسط آمبولانس‌ها تعریف نشده است بنابراین به نظر می رسد وزارت راه و شهرسازی باید امکاناتی را برای انتقال اجساد پس از تصادفات در جاده‌ها فراهم کند.

شهریاری افزود: در مورد انتقال اجساد توسط وزارت بهداشت در جاده‌ها بررسی لازم را انجام می دهیم و اگر ایراد قانونی در این خصوص وجود دارد، آن را اصلاح می‌کنیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد امنیت و سلامت غذا در کشور، گفت: وضعیت ما در این خصوص مطلوب نیست. علی‌رغم اینکه در قانون و برنامه‌های توسعه قوانینی را برای ارتقای امنیت غذایی تصویب کرده‌ایم، اما هنوز در بسیاری از زمینه‌ها مشکل داریم که امیدواریم در دولت تدبیر و امید حل شود.

وی درباره سلامت شیرها و فرآورده‌های لبنی، گفت: شیرهای تولید شده توسط کارخانه‌های شیر پاستوریزه قابل قبول و قابل استفاده هستند و مردم در این خصوص نگرانی نداشته باشند.

شهریاری تصریح کرد: اما متاسفانه شیرهایی داریم که به صورت فله‌ای و سنتی به مردم عرضه می‌شوند و نمی‌توان درباره سلامت دام و رعایت موازین بهداشتی تولید آن مطمئن بود این در شرایطی است که با مشکل انتقال بیماری‌های مشترک انسان و دام، به دنبال مصرف شیرهای آلوده مواجه هستیم و وزارت بهداشت باید نظارت‌های خود را در این خصوص تقویت کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها