امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60725
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۷
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در تاریخ 16 خردادماه سال جاری شخصی با مراجعه به کلانتری 116 مولوی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در تاریخ 16 خردادماه سال جاری شخصی با مراجعه به کلانتری 116 مولوی اعلام کرد: در ساعت 19:00 مورخ 14 خرداد توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت و در حالی‌ که با ضربات چاقو مرا تهدید می‌کردند مورد سرقت گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی دو میلیون تومان قرار گرفتم.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «زورگیری» و به دستور شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان اقدام به چهره نگاری تصاویر سارقین زورگیر پرداخته و با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه‌دار موفق به شناسایی هویت دو مجرم سابقه‌دار به نام‌های فرهاد ( 35 ساله ) و افشین ( 23 ساله ) شدند.

با بهره گیری از اطلاعات به دست آمده از سوابق متهمان، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه این 2 متهم در خیابان «ایرانهمر» شده و در تحقیقات نامحسوس خود اطلاع پیدا کردند که هر دو برادر به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد داشته و با اقدامات خود باعث ناراحتی و اعتراض اهالی محل شده اند.

با شناسایی دقیق مخفیگاه متهمان، کارآگاهان اداره پنجم در ساعت 07:00 صبح مورخ 9 مهرماه موفق به دستگیری هر دو متهم شده و در بازرسی از مخفیگاه آنها چندین دستگاه گوشی تلفن همراه دارای سابقه سرقت به شیوه زورگیری و همچنین تعدادی اوراق و مدارک شناسایی و کیف پول متعلق به افراد غیر کشف شد.
در تحقیقات اولیه متهمان منکر هرگونه ارتکاب زورگیری شدند اما در ادامه تحقیقات و با شناسایی تعدادی از صاحبان مدارک شناسایی به دست آمده از متهمان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این دو برادر علاوه بر زورگیری از شهروندان با مراجعه به ساختمان‌های نیمه کاره اقدام به زورگیری و اخاذی از کارگران ساختمان نیمه کاره کرده‌اند.

متهمان در خصوص شیوه و شگرد سرقت‌های خود از کارگران ساختمان‌های نیمه کاره عنوان کردند: شبانه و به بهانه اینکه کارگران برای خواهران‌مان ایجاد مزاحمت کرده‌ان، به ساختمان‌های نیمه کاره رفته و آنها را مورد ضرب و جرح قرار می دادیم و با تهدید چاقو از آنها زورگیری می کردیم و اغلب کارگرانی را که به صورت مجردی در ساختمان های نیمه کاره مشغول به کار بودند مورد زورگیری و اخاذی قرار می دادیم.

با توجه به اعترافات صریح متهمان، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه خرید اموال مسروقه به ویژه گوشی تلفن همراه به نام «محسن» ( 28 ساله ) شده و در حالیکه این متهم در داخل مخفیگاهش واقع در خیابان 17 شهریور مخفی شده بود، وی را نیز دستگیر کردند که در اظهاراتش به خرید ده‌ها گوشی تلفن همراه گران قیمت از متهمان اصلی پرونده ( فرهاد و افشین ) اعتراف کرد.

خریدار اموال مسروقه در ادامه اعترافاتش عنوان داشت که با همدستی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه خرید اموال مسروقه به نام «نورالدین» ( 45 ساله ) که در تقاطع خیابان جمهوری – ابوریحان فعالیت دارد اقدام به فروش گوشی‌های تلفن همراه مسروقه می‌کند که کارآگاهان با مراجعه به محل فعالیت نورالدین، وی را نیز دستگیر کردند که در تحقیقات بعدی، نورالدین نیز به خرید تعداد زیادی گوشی تلفن همراه مسروقه اعتراف کرد.

سرهنگ علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر اعلام کرد:  با توجه به شیوه و شگرد متهمان در «زورگیری از کارگران ساختمان های نیمه کاره» و همچنین «زورگیری گوشی های تلفن همراه از شهروندان»، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند، به همین جهت کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت،‌ زورگیری،  ضرب و جرح، تهدید و یا اخاذی قرار گرفته‌اند جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار