امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60726
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۷
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهرتهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهرتهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوازدهمین جلسه خود با توجه به رویکرد و اهمیتی که شورا به بحث آتش نشانی در تهران دارد یک فوریت طرح تدوین برنامه ایی در جهت به روزرسانی تجهیزات و امکانات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی وارتقاء سطح آموزش در این سازمان را به تصویب رساندند.

براساس این گزارش محسن سرخو عضو کمیسیون عمران وحمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به یک فوریت طرح گفت: با توجه به گزارش‌هایی که در جلسات گذشته شورا در خصوص آتش نشانی و کارکنان این نهاد اجرایی، ارائه شد به نظر می‌رسد تدوین برنامه‌ایی در جهت بروز شدن تجهیزات و آموزش پرسنل این نهاد با توجه به استانداردهای روز دنیا ضروری است.

وی تاکید کرد: تهران شهری است با حساسیت بالا، نقاط گسترده‌ایی دارد که به لحاظ ریزدانه ، فرسوده و نفوذ ناپذیر بودن می‌تواند در هر شرایط بحرانی، کار امداد و نجات و خدمات رسانی را با مشکل ایجاد کند بنابراین می‌طلبد که خدمت رسانان در مواقع بحران ، از جمله آتش نشانی به تجهیزاتی مجهز شوند و آموزش های مخصوص را ببینند که بتوانند در این شرایط و با توجه به موقعیت‌های شهر تهران خدمت رسانی را انجام دهند.

حبیب کاشانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا در مخالفت با یک فوریت طرح فوق خاطر نشان کرد: در متن این طرح به مباحثی اشاره شده است که بار مالی دارد و با توجه به اینکه بیش از هفت ماه از سال گذشته است برای تامین بودجه مواردی که در طرح عنوان شده ردیف اعتباری مشخص وجود ندارد.

وی طی پیشنهادی خواستار سلب یک فوریت شد و افزود: چنانچه بر تامین اعتبارات برای خرید تجهیزات تاکید دارید بهتر است در اصلاحیه متمم بودجه این موضوع پیگیری و گنجانده شود.

احمد مسجد جامعی رئیس شورا نیز خاطر نشان کرد: برخی موضوعات که در شورا مطرح می‌شود رویکردهای شورا را نشان می‌دهد خوشبختانه طی سالهای گذشته با توجه به رویکردهای مدیریت سازمان آتش نشانی موضوع آتش نشانی و کارکنان آن بیشتر دیده شده است این طرح نیز در صدد تهیه برنامه‌ایی در بروز رسانی تجهیزات آتش نشانی است.

وی افزود: البته ارائه این طرح منوط به این نیست که سازمان آتش نشانی تجهیزات به روزی ندارد بلکه شورا و مدیریت شهری به دنبال این است که با افزایش تجهیزات آتش نشانی ایمنی زندگی در شهری مانند تهران بیشتر از گذشته شود.

علیرضا دبیر عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز با اشاره به تدوین طرح جامع سازمان آتش نشانی خاطر نشان کرد: سازمان آتش نشانی در جریان تدوین طرح جامعی است بهتر است این موضوعات در طرح مذکور اگر نیست، گنجانده شود.

رضا خوش زاده مدیرعامل سازمان آتش نشانی نیز که درجلسه حضور داشت ضمن ابراز خرسندی از توجه شورا به مباحث مربوط به حوزه مدیرتش گفت: سازمان آتش نشانی از تجهیزات و امکانات روز دنیا برخوردار است که البته برای شهر تهران میزان آنهاکافی نیست.

وی افزود: تعداد ایستگاه های آتش نشانی به 112 ایستگاه افزایش خواهد یافت، همچنین ناوگان خودروی سازمان از جمله خودروهای سبک و سنگین و موتوری رشد 138 درصدی داشته است و تعداد آنها به 653 دستگاه رسیده است.

خوش زاده همچنین از افتتاح بزرگترین مرکز آموزش بین المللی آتش نشانی در صالح آباد خبر داد و افزود: این مرکز براساس مطالعات و بازدیدهای آموزشی که از آتش نشانی کشور انگلیس داشته ایم ساخته شده است و حتی از کارشناسان این حرفه درکشور انگلیس نیز دعوت کرده‌ایم و کلاس‌های آموزشی را نیز در تهران برای کارکنان آتش نشانی تهران برگزار کرده‌اند.

در ادامه جلسه رضا تقی پور سخنگوی شورای اسلامی شهرتهران ضمن موافقت با یک فوریت طرح پیشنهاد داد بخشی از طرح که بار مالی و اعتباری را به همراه دارد حذف شود که این پیشنهاد به رای گذاشته شد و به تصویب رسید.

براساس این گزارش در ادامه جلسه گزارشی از سوی ولی الله شجاع پوریان معاونت اداری و اجرایی شورا در خصوص برنامه‌های درجهت اصلاح ساختار شورا و تجهیز ساختمان شورا ارائه شد.

عضو و معاونت اداری و اجرایی شورای شهر تهران با تاکید بر این موضوع که با افزایش اعضا شورا از 15 نفر به 31 نفر ، ساختار اداری و جایگاهی شورا نیاز به اصلاح دارد، تاکید کرد: از جمله موضوعاتی که درجهت ارتقاء جایگاه شوراها می‌تواند دخیل باشد راه اندازی مرکز پروژهش‌های شورا است که خوشبختانه در شورای سوم ضرورت ایجاد این نهاد برای شورا دیده شد و پس از تصویب آن در شورا فرمانداری وقت ایرادی بر آن نهاد مبنی بر اینکه ایجاد چنین مرکز پژوهشی نیاز به مجوز وزارت علوم دارد که ظاهرا با پیگیری های صورت گرفته این مجوز گرفته شده است.

مرتضی طلایی نایب رئیس شورا نیز با اشاره به اینکه نظارت و پژوهش دو بازوی اصلی شورا هستند، افزود: ایجاد چنین مرکزی جزء اختیارات شورا است.

چنانچه این موضوع درگیر فرایندهای اداری شود ایجاد آن کماکان به تعویق خواهد افتاد.

احمد مسجد جامعی رئیس شورا در جهت تکمیل سخنان نایب رئیس شورا اظهار داشت: مصوبه قبلی شورا که در این زمینه تهیه شده بود نواقصی دارد که باید این نقایص مرتفع شود.

وی تاکید کرد که شورای چهارم مصمم به راه اندازی مرکز پژوهش ها است.

علیرضا دبیر نیز در این خصوص افزود: راه اندازی مرکز پژوهشی برای شهر ضرورتی است چرا که با توجه به موضوعاتی که شورا در شهر به لحاظ قانونی موظف به پیگیری آنهاست ضرورت چنین مرکزی بیش از بیش احساس می‌شود.

وی پیشنهاد داد بهتر است این مرکز را نه تنها برای شورا که برای شهر ببینم تا تمام دستگاه‌های اجرایی که درامور شهر دخیل هستند در این مرکز اتاقی داشته باشند.

در ادامه جلسه عباس جدیدی عضو و معاون گروههای نظارت شورا در خصوص نگاه نظارتی شورا نکاتی را متذکر شد و افزود: از آنجائیکه نظارت بر امور شهر جز وظایف ذاتی شورا است بنابراین ورود به مباحث نظارتی شهر تنها در حوزه اختیارات معاونت نظارت شورا خلاصه نمی‌شود و هر یک از اعضا به لحاظ قانونی این اختیار را دارند که مسائل شهر را نظارت کنند.

وی همچنین از اجرای طرحی تحت عنوان استقرار نیروهای گروههای نظارت شورا در مناطق و معاونت های شهرداری خبر داد و تاکید کرد: برای اجرایی شدن این طرح نیاز است که شهرداران مناطق معاونت‌ها و سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته شهرداری تهران شرایط همکاری و حضور نمایندگان شورا را فراهم کنند.

احمد مسجد جامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز تاکید کرد: این موضوع به صورت کتبی به شهرداری ارسال خواهد شد تا با نمایندگان نظارت شورا در مناطق و سایر زیرمجموعه های شهرداری همکاری لازم صورت گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها