امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60728
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۷
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ساعت 15 دقیقه بامداد مورخ 11 مرداد ماه سال جاری مأموران کلانتری 138 جنت آباد ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ساعت 15 دقیقه بامداد مورخ 11 مرداد ماه سال جاری مأموران کلانتری 138 جنت آباد از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در جریان یک فقره درگیری منجر به جرح در منطقه جنت آباد قرار گرفتند.

با حضور مأموران در محل درگیری واقع در خیابان بنفشه، فردی با مراجعه به مأموران اعلام کرد که پسرش به نام محمدمهدی ( 22 ساله و دانشجوی رشته IT ) در مقابل در منزلش توسط یک نفر که به گفته پسرش قصد سرقت خودرو سمند آنها را داشته مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و در حال حاضر پسرش به علت شدت خونریزی و اصابت ضربات چاقو به ناحیه گردن، به بیمارستان منتقل شده است.

در تاریخ 15 مردادماه از بیمارستان به کلانتری 138 جنت آباد اعلام شد که با وجود انجام کلیه اقدامات پزشکی، جوان مصدوم به علت عوارض ناشی از ضربات چاقو فوت کرده است.

بلافاصله موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل اعلام شدو به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت انجام تحقیقات تخصصی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده در اداره دهم ویژه قتل،‌ پدر محمدمهدی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در تاریخ 10 مردادماه سال جری ساعت 21:00 در داخل خانه نشسته بودم که پسرم زنگ خانه را زد و عنوان کرد که به 110 زنگ بزنید.

به سرعت خودم را به در منزل رساندم و پسرم را در حالی مشاهده کردم که تمام لباس‌هایش خون آلود شده بود.

پسرم به من گفت: جوانی در اطراف ماشین ما پرسه می‌زد و با تلفن همراهش درباره سمند صحبت می کرد،‌ به او گفتم که از ماشین دور شود که با چاقو به گردنم زد.

در شرایطی که بنا بر اظهارات پدر مقتول بررسی فرضیه «سرقت منجر به جنایت» در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته بود، کارآگاهان با مراجعه به محل جنایت و انجام تحقیقات میدانی اطلاع پیدا کردند که همزمان با وقوع جنایت، یک دستگاه خودرو سوزوکی ویتارا سفید رنگ به سرعت از محل متواری شده  است.
 یکی از کسبه محل در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 21:00 داخل مغازه ایستاده بودم که ناگهان متوجه صدای درگیری شدم، از مغازه بیرون آمدم که ناگهان یک دستگاه خودرو سواری ویتارا سفید رنگ به سرعت از مقابل مغازه دور شد.

با توجه به شناسایی یک دستگاه خودرو سوزوکی ویتارا سفیدرنگ و احتمال ارتکاب جنایت توسط راننده آن، کارآگاهان با مراجعه به تعدادی از مغازه‌ها و همچنین دو شعبه بانک نزدیک محل جنایت به بررسی تصاویر دوربین های مداربسته آنها پرداخته و سرانجام موفق به شناسایی خودروی مذکور شدند.

با شناسایی مالک خودرو سوزوکی ویتارا، کارآگاهان ضمن شناسایی محل سکونت مالک خودرو به نام «مهدی . ح» (متولد 1364) اطلاع پیدا کردند که وی همزمان با وقوع جنایت از محل سکونتش متواری شده است.

با توجه به دلایل به دست آمده که نشان از ارتکاب جنایت توسط مهدی داشت، شناسایی مخفیگاه وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت و سرانجام مخفیگاه وی در شهر اصفهان مورد شناسایی قرار گرفت، بلافاصله کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به اصفهان رفته و سرانجام موفق به دستگیری «مهدی . ح» در تاریخ 18مهرماه شدند.

«مهدی . ح» پس از انتقال به اداره دهم صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرده اما منکر هرگونه قصد و نیت خود برای سرقت خودرو سمند متعلق به پدر مقتول شد.

وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: برای انجام پاره‌ای از کارهایم به تهران آمده بودم،  شب حادثه برای تفریح و گردش به برج میلاد رفتم اما به علت عدم آشنایی با خیابان‌های منطقه، به صورت ناخواسته سر از محله جنت آباد در آوردم.

برای پرسیدن نشانی و خرید سیگار و آبمیوه ماشین خود را در کنار خیابان پارک کردم که پس از خرید سیگار و آبمیوه، زمانیکه با تلفن همراه در حال صحبت کردن بودم با مقتول درگیر شدم.

درگیری از آنجا شروع شد که من در حال مکالمه با یکی از دوستانم به نام «صمد» بودم که او را با لهجه محلی "سمند" صدا می کردم، مقتول به تصور اینکه دارم در خصوص سرقت خودروی سمند آنها که در جلوی خانه‌شان پارک بود صحبت می کنم با من درگیری لفظی پیدا کرد که این درگیری به درگیری فیزیکی کشیده شد، بعد از چند دقیقه درگیری با چاقویی که در جیب داشتم ضربه ای به مقتول زده و از محل متواری شدم.

سرهنگ آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: با توجه به اعترافات صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و بررسی صحت اظهاراتش در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها