امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60733
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۷
تعداد بازدید: 103
سید مهدی رحمانی در حاشیه جلسه توجیهی دامپزشکان ناظران ذبح اسلامی و مدیران جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، اظهار داشت: ...

سید مهدی رحمانی در حاشیه جلسه توجیهی دامپزشکان ناظران ذبح اسلامی و مدیران جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، اظهار داشت: طبق آداب ما ذبح باید به صورت شرعی انجام شود.

وی با اشاره به 30 جایگاه عرضه و ذبح دام در شهر تهران فعال است اظهار داشت: از این تعداد 17 جایگاه مختص سازمان میادین شهر تهران و 13 جایگاه دیگر نیز برای دیگر سازمان‌ها است.

رحمانی افزود: طرح عرضه دام برای روز عید قربان توسط سازمان میادین شهرداری و دامپزشکی کل کشور انجام می‌شود.

وی گفت: در جایگاه‌های عرضه و ذبح دام شرایط ویژه دامپزشکی ایجاد می‌شود تا آنها بتوانند به راحتی و با تجهیزات کامل بر روی ذبح دامها نظارت داشته باشند.

قائم مقام سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه تعداد دام در شهر تهران در روز عید قربان توزیع می‌شود گفت: طبق برآوردها، سال گذشته 31 هزار دام برای ذبح توزیع شد که از این تعداد 21 هزار دام به فروش رسید که از این تعداد 10 هزار دام در منازل کشتار شدند.

وی درباره قیمت تمام شده دام در روز عید قربان اظهار داشت: قیمت دام در روز عید قربان رقابتی است و قیمت خاصی را برای آن در نظر گرفته نشده است.

در ادامه این جلسه، محمد حزبئی، رئیس سازمان دامپزشکی استان تهران خاطرنشان کرد: در روز عید قربان تقریباً 72 اکیپ ثابت، 36 اکیپ سیار در مراکز ذبح دام حاضر هستند.

وی ادامه داد: 234 دامپزشک، 126 کارشناس بهداشتی و 30 ناظر شرعی ذبح دام در مراکز توزیع دام حضور دارند.

حزبئی خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته شکایتی از سوی مردم مبنی بر نظارت بر دام‌ها صورت نگرفته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها