امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60742
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۹
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «سی ان ان»، یک فرد مسلح شنبه شب به جشنواره «همونگ» در «تولسا» ایالت «اوکلاهما» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «سی ان ان»، یک فرد مسلح شنبه شب به جشنواره «همونگ» در «تولسا» ایالت «اوکلاهما» حمله کرده و شروع به تیراندازی کرد که 5 نفر زخمی شدند.

مقامات محلی اعلام کردند که این تیراندازی قبل از ساعت 20:00 به وقت محلی زمانی رخ داد که حدود 300 تا 400 نفر در این جشنواره که به پشتیبانی انجمن آمریکایی همونگ برگزار شده بود، حضور پیدا کرده بودند.

پلیس اوکلاهما هنوز انگیزه عامل مسلح از تیراندازی را نمی‌داند اما خیلی سریع او را دستگیر کرد.

افرادی که مورد اصابت گلوله فرد مسلح قرار گرفتند بین 30 تا 60 سال سن داشتند و گزارش‌ها حاکی از آن است که احتمال می‌رود یکی از آنها یکی از پاهایش را از دست بدهد.

یک فروند بالگرد پلیس یک خودرو را در حال ترک محل حادثه دید و زمانیکه تلاش کرد تا آنرا متوقف کند، مسافری را دید که در حال تعویض لباس‌هایش است و سلاح خود را از خودرو به بیرون پرتاب می‌کند.

پلیس بر این باور است که مسافر این خودور که «مینگ می» نام دارد و 19 سال سن دارد، عامل تیراندازی در تولسا بوده و به همین دلیل راننده و مسافر را دستگیر کرد.

همونگ یک گروه قومی آسیایی است و برخی تخمین‌ها حاکی از آن است که 210 هزار نفر از همونگ‌ها در سراسر آمریکا پراکنده هستند.

همونگ‌ها همپیمان آمریکا حین جنگ ویتنام بودند که بسیاری از آنها در زمان پایان این جنگ، این کشور کمونیستی را ترک کردند.

آزادی حمل سلاح در آمریکا موجب شده است تا روزانه حوادث زیادی در ارتباط با تیراندازی در سراسر ایالات متحده آمریکا به وقوع بپیوندد و تعداد زیادی از بی‌گناهان هدف قرار گرفته شوند اما در عین حال لابی سلاح به اندازه‌ای در این کشور قدرتمند است که حتی کنگره هم قادر نیست قوانینی در راستای محدود شدن حمل سلاح تصویب کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها