امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60753
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۹
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق در مراسم افتتاح شهرک ورزشی در استان «بصره» اظهار داشت که عراق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق در مراسم افتتاح شهرک ورزشی در استان «بصره» اظهار داشت که عراق به رغم خروج از بند هفت منشور سازمان ملل هنوز از محاصره دوستان و برادرانش خارج نشده است.

وی گفت: ما امیدوار بودیم که با مسئله میزبانی عراق برای جام ملتهای خلیج [فارس 2014-2015]، صرفا ورزشی برخورد شود و این اقدام در چارچوب بازگشت عراق به جایگاه عربی و بین‌المللی‌اش صورت گیرد و با بازگشت عربها به عراق آنها در حال، آینده و سرنوشت عراق سهیم شوند.

مالکی افزود: ما متعجب شدیم که عراق از بند هفت منشور سازمان ملل و احکام ظالمانه و محاصره تحمیلی آن خارج شد اما هنوز از محاصره دوستان و برادرانش خارج نشده است.

وی خواستار بازبینی مسئله محرومیت عراق از میزبانی برای جام ملت‌های خلیج فارس شد و گفت: اگر برادران ما از این تصمیم صرف‌نظر نکنند من از وزارت جوانان و ورزش و فدراسیون فوتبال عراق و نهادهای ورزشی و امور جوانان می‌خواهم که میزبانی برای یک مسابقه منطقه‌ای و بین‌المللی را به غرامت این محرومیت عراق بگیرند.

رئیسان فدراسیون های ورزشی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در نشست هشتم اکتبر خود تصمیم گرفتند با گرفتن میزبانی از عراق، بیست و دومین دوره مسابقات خلیج فارس را از بصره به شهر جده عربستان منتقل کنند که این امر موجب شد تا هیئت دولت عراق، با صدور حکمی اعلام کرد که در این مسابقات شرکت نخواهد کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها