امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60755
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۹
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اطلاعیه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان، حامد کرزی رئیس ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اطلاعیه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان، حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان دستور برگزاری لویه جرگه مشورتی برای امضای پیمان امنیتی کابل-واشنگتن را صادر کرد.

این در حالی است که حامد کرزی و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا شب گذشته در کابل اعلام کردند: روی پیش‌نویس موافقتنامه امنیتی توافق کرده‌اند که به اذعان طرفین اختلافات در زمینه بحث مصونیت سربازان آمریکایی همچنان لاینحل باقی مانده است.

از سوی دیگر هفته گذشته حامد کرزی در یک نشست خبری گفته بود که سند پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن تهیه شده اما زمانی این سند به امضا خواهد رسید که منافع ملی، صلح، ثبات و ترقی مردم افغانستان از سوی دولت آمریکا تضمین شود.

کرزی اضافه کرد که آمریکا بایستی بداند این موافقتنامه براساس تامین امنیت و آزادی کامل مردم افغانستان صورت می‌گیرد بنابراین آنان باید براساس قوانین بین‌الملل به این خواسته مشروع مردم افغانستان پاسخ مثبت دهند، زیرا در جریان 11 سال گذشته نیروهای آمریکایی برای مبارزه با هراس افکنی‌ها با قاطعیت عمل نکرده است.

این در حالی است که آمریکایی‌ها نیز بارها اعلام کرده‌اند که این سند بایستی تا پایان ماه اکتبر به امضا برسد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها