امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۱۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60756
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۹
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، درگیری بین مخالفان مسلح در ریف حلب درحالی ادامه دارد که بنابر گزارش‌ها طی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، درگیری بین مخالفان مسلح در ریف حلب درحالی ادامه دارد که بنابر گزارش‌ها طی سه روز گذشته بیش از 50 تروریست در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

درگیری اصلی بین نیروهای ارتش آزاد با نیروهای داعش(دولت اسلامی و عراق شام) است و اکنون درگیری به مناطق مسکونی حنانه نیز کشیده شده است.

درپی تشدید این درگیری‌ فرماندهان جبهه النصره، احرار الشام و داعش در حلب با یکدیگر دیدار کردند تا بتوانند ارتشی متحد با فرماندهی متمرکز تشکیل دهند تا این گردان‌ها براساس دستورات یک ستاد فرماندهی بجنگند.

دولت اسلامی و عراق شام شاخه القاعده در عراق است که پس از درگیری‌ای سوریه به این کشور آمده است و جبهه النصره نیز شاخه سوری القاعده است.این دو گروه پیش از این در مناطقی چون الرقه بر سر کنترل بر مناطق نفتی با یکدیگر وارد درگیری مسلحانه نیز شده بودند ولی با توجه به تشدید درگیری‌ها بین ارتش آزاد با داعش و النصره این دو گروه با یکدیگر متحد شدند.


همچنین یکی از فرماندهان نزدیک به جبهه النصره نیز خبر داد که در روزهای گذشته تعداد زیادی از جنگجویان خارجی از کشورهای عربی، آفریقایی و چچن به نیروهای «جیش الاسلام» پیوسته‌اند.

طی یک ماه گذشته درگیری‌های شدیدی بین نیروهای جبهه النصره و نیروهای داعش با ارتش آزاد و شبه نظامیان کُرد در مناطق شمالی سوریه روی داده است.

این درگیری‌ها به حدی اوج گرفته که گردان «غربا الشام» وابسته به ارتش آزاد، داعش را تهدید کرده در صورتی که به حملات خود ادامه دهد، منطقه بستان پاشا در حومه حلب را در اختیار ارتش سوریه قرار خواهد داد.در صورتی که منطقه بستان پاشا در اختیار ارتش سوریه قرار گیرد، نیروهای القاعده ای در حومه حلب در محاصره قرار خواهند گرفت.

این درحالی است که اختلافت در میان گروه‌های سیاسی مخالف سوری نیز درباره حضور در نشست ژنو 2 تا آنجا ادامه یافته که ائتلاف مخالفان به عنوان اصلی‌ترین گروه مخالف سوری در آستانه فروپاشی قرار گرفته است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار