امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60766
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۹
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الحیات، مسئولان اسرائیلی پیش‌بینی کردند که کنست اسرائیل که دوره فعالیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الحیات، مسئولان اسرائیلی پیش‌بینی کردند که کنست اسرائیل که دوره فعالیت زمستانی خود را به زودی آغاز می‌کند با بحث و جدل‌های زیاد بین احزاب ائتلاف دولتی مواجه شود که این امر فروپاشی ائتلاف دولتی را تهدید می‌کند به خصوص اینکه اختلافات در داخل حزب کار و مخالفت با سیاست «شیلی احیموویچ» رئیس این حزب تشدید شده است.

رسانه‌های خبری رژیم صهیونیستی نوشتند که مذاکرات صلح با فلسطینیان و پرونده «آویگدور لیبرمن» رئیس کمیته امور خارجه و امنیت در کنار پیش‌نویس‌های قانونی احزاب مختلف را می‌توان به مین‌هایی تشبیه کرد که به انفجار بزرگی در داخل دولت اسرائیل منجر خواهد شد و ائتلاف دولتی را متزلزل خواهد کرد.

روزنامه معاریو نیز در این باره نوشت که مذاکرات سیاسی با فلسطینیان ممکن است به حدی برسد که دولت را سر دو راهی قرار دهد و دولت مجبور شود که امتیازاتی ارائه کند که برخی از احزاب عضو ائتلاف دولتی با آن مخالف هستند.

این روزنامه نوشت: تا زمانیکه مسئله مذاکرات صلح نیاز به اتخاذ تصمیمات سرنوشت‌ساز مرتبط با ارائه امتیازات از سوی نهاد سیاسی نداشته باشد، ائتلاف دولتی نیز بدون هیچ کارشکنی به مذاکرات ادامه می‌دهد اما اگر به یک دو راهی برای امتیازدهی و یا شبیه به آن برسد در آن صورت واقعیت نیز کاملا تغییر خواهد کرد و احتمال وقوع زلزله‌های سیاسی وجود دارد.

از سوی دیگر مسئولان ارشد حزب کار اعلام کردند که این حزب مجبور خواهد شد شیوه کنونی و شکست‌خورده خود به رهبری احیموویچ را تغییر دهد.

«ابراهیم بورگ» از اعضای این حزب گفت که رهبران جدیدی برای حزب انتخاب خواهد شد و روش احیموویچ که حزب را به سمت انزوا هدایت کرد، تغییر خواهد یافت.

وی تصریح کرد که پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که «اسحاق هرتسوگ» ریاست دوره آتی حزب را بر عهده خواهد گرفت و این کار رویکرد حزب را به سمت ائتلاف با حزب لیکود به منظور پیشرفت در روند صلح تغییر می‌دهد زیرا رهبران جدید حزب به ائتلاف با نتانیاهو و کمک به وی برای تحقق صلح با همسایگان فلسطینی معتقد هستند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها