امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60777
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۹
تعداد بازدید: 109
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، دولت الجزایر به منظور مقابله با هرگونه تهدید امنیتی احتمالی در بخش نفت این کشور تصمیم گرفته است  نیروی ویژه ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، دولت الجزایر به منظور مقابله با هرگونه تهدید امنیتی احتمالی در بخش نفت این کشور تصمیم گرفته است  نیروی ویژه امنیتی در شرکت‌های نفتی جنوب این کشور مستقر کند.

روزنامه الجزایری الخبر در شماره امروز یکشنبه به نقل از یک منبع امنیتی الجزایر نوشت: دولت الجزایر، اجرای طرح‌های جدید را به منظور استحکام بخش امنیتی شرکت‌های ملی و خارجی فعال در حوزه‌های نفتی به ویژه در مراکز نفتی بزرگ در جنوب مانند حوزه حاسی مسعود، ان امیناس، حاسی الرمل و دیگر مناطق آغاز کرده است.

این منبع ادامه داد: این عملیات از آغاز اکتبر آغاز شده است به نحوی که نخستین گروه مرکب از 30 نیروی امنیتی وابسته به شعبه سوناطراک ویژه حراست از حوزه حاسی مسعود آموزش یک ماهه خود را در این خصوص آغاز کرده‌اند.

در حمله اوایل سال جاری میلادی یک گروه مسلح وابسته به القاعده به تاسیسات ان امیناس 37 کارگر خارجی و یک الجزایری و 29 مهاجم کشته شدند.

در پی این حمله دولت الجزایر تصمیم گرفت که در سیستم امنیتی شرکت‌های نفتی خود به ویژه در مناطق صحرایی بازنگری کند.

اسماعیل شرقی دیپلمات الجزایری به عنوان کمیسر جدید صلح و امنیت اتحادیه آفریقا سوگند یاد کرد.

این دیپلمات الجزایری با موافقت رهبران کشورهای عضو اتحادیه آفریقا که در اجلاسی فوق العاده در آدیس آبابا گردهم آمده‌اند، انتخاب شد.

رهبران کشورهای آفریقایی در اجلاس روز شنبه خود انتصاب اسماعیل شرقی را به عنوان کمیسر جدید صلح و امنیت آفریقا تایید کردند.

اسماعیل شرقی جانشین رمضان العمامره می‌شود که یازدهم سپتامبر به عنوان وزیر امور خارجه الجزایر فعالیت خود را آغاز کرد.

شرقی پیش از این به عنوان سفیر الجزایر در آدیس ابابا و به عنوان نماینده کشورش در اتحادیه آفریقا فعالیت کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها