امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60789
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۱
تعداد بازدید: 91
سید حسن حسینی ارسنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، خبر از انتشار جدیدترین کتابش با نام «زغال سرخ» داد و گفت: این کتاب که رمانی درباره ...

سید حسن حسینی ارسنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، خبر از انتشار جدیدترین کتابش با نام «زغال سرخ» داد و گفت: این کتاب که رمانی درباره انقلاب اسلامی است به زودی توسط انتشارات شهرستان ادب منتشر می‌شود.

وی افزود: من به لحاظ اینکه در زمان شاه در فقر و بدبختی زندگی کردم و با تمام گوشت و پوستم فقر و فساد و بدبختی‌ها را حس کرده‌ام وقتی دست به قلم می‌شوم، درباره فضای انقلاب می‌نویسم. تمام رمان‌هایم هم به فضای انقلاب اسلامی مربوط است.

این نویسنده درباره محتوای کتاب هم اظهار داشت: این رمان روایت داستانی زندگی مردی زغال فروش است که در دوران پیش از انقلاب زندگی می‌کرده است، گره ماجرا از آنجا شروع می‌شود. خان روستا کامیونی برای زغال فروشی می‌آورد. قهرمان ماجرا با خان درگیر و در نهایت کشته می‌شوند.

ارسنجانی گفت: جسد این مرد را شبانه در بیابان رها می‌کنند، فرزند این مرد جسد را می‌یابد و پس از جست و جوهای فراوان برای یافتن قاتل پدرش از روی دکمه‌ای خان را می‌شناسد و می‌فهمد که او قاتل پدرش است و ماجرا ادامه پیدا می‌کند.

این نویسنده در پاسخ به این سوال که ماجرای کتاب «زغال سرخ» چطور و چگونه به انقلاب اسلامی پیوند خورده است، اظهار داشت: روند پیشروی انقلاب با روند پیشروی این قصه در هم تنیده است. در جلسه ختم زغال فروش مردم از اتفاقات انقلاب می‌گویند اینکه در قم و فیضیه چه اتفاقاتی افتاده و شخصی به اسم آیت الله خمینی با شاه مبارزه می‌کند، و در کل حرکت این پسر با حرکت انقلاب اسلامی هم جهت می‌شود و روایت‌های قصه با روایت ماجراهای انقلاب گره خورده است.

گفتنی است اولین رمان این نویسنده یعنی «مبصر کلاس هشتم» رتبه برتر جشنواره داستان انقلاب را به خود اختصاص داده است. رمان بعدی او یعنی «زندانی کوچک» رتبه اول جشنواره داستان انقلاب را از آن خود کرد و رمان اخیر وی یعنی «زغال سرخ » نامزد دریافت جایزه  داستان انقلاب شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها