امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60807
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۲
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرنگار رادیو وتلویزیون فارس، سری اول مجموعه انیمیشن «رستوران جنگل» در قالب ۱۳ قسمت نوروز سال ۹۱ از شبکه دو و شبکه پویا پخش شد و در حال حاضر ...

به گزارش خبرنگار رادیو وتلویزیون فارس، سری اول مجموعه انیمیشن «رستوران جنگل» در قالب ۱۳ قسمت نوروز سال ۹۱ از شبکه دو و شبکه پویا پخش شد و در حال حاضر نیز پخش سری دوم آن از شبکه دو سیما آغاز شده است.

«محمدرضا حنفی» کارگردان این انیمیشن در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس در توضیح سری اول این انیمیشن گفت: 13 قسمت جدید این مجموعه ادامه ماجراهای رستوران جنگل است. در 13 قسمت اول مجموعه در هر قسمت درگیرهایی بین رستوران جنگل (که توسط شخصیت‌های مثبت قصه یعنی لک لک و خروس و اردک اداره می‌شود) و رستوران دوستی (که توسط شخصیت‌های منفی قصه‌ها یعنی کرکس و موش و راسو اداره می‌شود) وجود داشت و هر بار کرکس و دوستانش بر علیه لک لک و دوستانش توطئه می‌کردند اما در نهایت، لک لک و دوستانش موفق می‌شدند که توطئه‌های آنها را بر طرف کنند.

وی ادامه داد: در پایان قسمت13 مجموعه قبلی، رستوران دوستی به خاطر کارهای ناشایستی که مرتکب شدند به دستور شیر تعطیل شد. حالا در سری جدید این مجموعه،  بعد از بسته شدن رستوران دوستی، کرکس و دوستانش به قلعه‌ای در اطراف جنگل پناه می‌برند و با گرگ و روباه همدست می‌شوند.

حنفی اظهارداشت: در سری جدید، گرگ رئیس گروه خلاف‌کارها و روباه معاون او و کرکس و موش و راسو همدستان آنها هستند که دائماً بر علیه رستوران جنگل (لک لک و دوستانش) توطئه چینی می‌کنند اما در این مجموعه نیز لک لک و دوستانش پیروز میدان هستند و در هر قسمت عواقب کارهای بد گروه خلافکارها به خودشان باز می‌گردد.

کارگردان مجموعه انیمیشن رستوران جنگل درباره ویژگی‌های سری جدید این انیمیشن توضیح داد: در سری جدید رستوران جنگل سعی کردیم ماجراهای جدید و جذابی وارد قصه‌ها کنیم. فضاهای جدید و شخصیت‌های جدیدی مثل جنگلبان و دکتر و آتش نشان هم وارد ماجراهای رستوران جنگل می‌شوند که هر کدام قصه‌ها و ماجراهای جدیدی دارند و امیدوارم بچه‌های ایران از قصه‌های جدید لذت ببرند. ضمناً در سری جدید هم در هر قسمت یک غذای خوشمزه ایرانی توسط رستوران جنگل برای اهالی جنگل تهیه می‌شود.      

وی درباره مشکلات تهیه و تولید این انیمیشن نیز گفت: یکی از مشکلاتی که به آن برخوردیم موقع دوبله بود. خیلی واضح است که ما باید سعی کنیم صدای شخصیت‌های قصه در سری قبل با سری جدید یکی باشد؛ بخصوص شخصیت‌های اصلیِ قصه، که بیننده کودک با آنها ارتباط بیشتری پیدا کرده مثلاً لک لک که قهرمان قصه‌های ماست با صدای آقای شیخ‌زاده در ذهن بچه‌ها جا افتاده است؛ حالا ما بخواهیم این صدا را عوض کنیم مسلماً مقداری تاثیر منفی در ذهن مخاطب بوجود می‌آید.

وی افزود: چند ماه قبل از عید امسال که من با خانم حجت مدیر محترم دوبلاژ رستوران جنگل برای دوبله سری جدید صحبت کردم متوجه شدم که از ده دوازده نفر از دوبلورهای مجموعه که در سری اول حضور داشتند یک نفر در ایران نیست که ما مجبور شدیم از یک صدای نزدیک بجای آن استفاده کنیم که البته این کار به خوبی انجام شد. اما مهمتر از آن مشکل، دوبله صدای کرکس با صدای آقای ربیعی بود. آقای ربیعی یکی از پیشکسوتان دوبله ایران هستند و موقع دوبله سری اول وقتی برای اولین بار بجای کرکس صحبت کردند من به ایشان و خانم حجت گفتم این بهترین گزینه و بهترین صدا برای صدای کرکس است. صدای ایشان برای کرکس دقیقاً همان صدایی بود که من می خواستم. ولی متاسفانه موقع دوبله سری جدید متوجه شدیم که آقای ربیعی به دلیل حمله قلبی و عمل جراحی در استراحت مطلق به سر می‌برند و به توصیه دکتر مدتی باید استراحت می‌کردند. به همین علت ما بیش از یک ماه دوبله را به تاخیر انداختیم تا این که ایشان حالشان خوب شد و خوشبختانه در دوبله سری جدید هم حضور پیدا کردند. جا دارد که همین جا من از مدیر محترم دوبلاژ و همه دوبلورهای عزیز مجموعه رستوران جنگل تشکر ویژه کرده و برایشان آرزوی موفقیت و سلامت کنم.      

وی افزود: البته ما سعی کردیم همه بخش‌های کار را تا جای ممکن حرفه‌ای پیش ببریم. هر چند که موانعی هم داشتیم اما بهر حال تا حد زیادی تلاش خودمان را کردیم. سعی کردیم قصه‌ها را جذاب‌تر کنیم، نورپردازی، جلوهای ویژه، دوبله و ... و از همه مهمتر سعی کردیم متحرک سازیها نسبت به سایر مجموعه انیمیشن‌های بلند ایرانی در حد خیلی خوب باشد و فکر می‌کنم همین اتفاق افتاده و اکثر کسانی که این انیمیشن را دیدند چه بچه‌ها و چه بزرگترها، چه افراد معمولی و چه افراد اهل فن به این موضوع اشاره کردند.

وی تصریح کرد: شما در هیچ جای این مجموعه انیمیشن، حرکت‌های کند و کش‌دار و خسته کننده‌ای که در برخی انیمیشن‌های ایرانی هست را نمی‌بینید؛ برعکس، حرکت‌ها سریع و انیمیشنی و حتی بعضی جا حرکتهای فانتزی زیبایی از شخصیت‌های قصه می‌بینید.

حنفی با بیان اینکه همچنین صحنه‌های اکشنِ بسیار زیادی در طول مجموعه می‌بینید که همگی با سختی و تلاش بسیار زیاد بچه‌های انیماتور بوجود آمده است، عنوان داشت: صحنه‌های زیادی از انفجار و آتش سوزی و ... بین گروه خوب‌ها و بدها داشتیم که طی ساعتها و گاهی چندین روز تلاش بی وقفه بچه‌های مسئول جلوه های ویژه درست شده است.

ممکن است که بچه ها یک صحنه آتش سوزی در جنگل را ببینند که تنها چند ثانیه باشد اما گاهی برای تولید همین چند ثانیه چندین روز وقت صرف شده است. در قصه‌ها و متحرک‌سازی‌های مجموعه سعی کردیم تا جای ممکن حالات و ویژگی‌های شخصیتی هر کاراکتر در بیاید مثلاً اگر کرکس یک شخصیت فریبکار دارد بیننده در حرکات چهره او این فریبکاری را حس کند.

وقتی تصویر بار حسی خوبی داشته باشد و صدا به آن اضافه شود انیمیشن از جذابیت لازم برخوردار خواهد بود. البته ما هنوز با یک استاندارد خوب فاصله داریم که امیدوارم بتوانیم در سری جدید همین موضوع را بیشتر تقویت کنیم.

وی همچنین درباره ساخت سری سوم انیمیشن رستوران جنگل نیز گفت: با توجه به کیفیت این انیمیشن و استقبال مردم و بچه‌ها و نظرات مثبت کارشناسان و مسئولین محترم مرکز پویانمایی صبا قرار شده که این مجموعه ادامه پیدا کند و در حال حاضر نگارش فیلمنامه‌های 26 قسمت جدید از این مجموعه آغاز شده و امیدوارم تا یکی دو ماه آینده نیز تولید مجموعه جدید را شروع کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها