امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6081
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۰
تعداد بازدید: 114
عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه صحبت‌های وزیر جهاد کشاورزی در کمیسیون ...

عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه صحبت‌های وزیر جهاد کشاورزی در کمیسیون کشاورزی مجلس چه بوده است؟ گفت: وزیر جهاد برای پاسخ به سوالات 5 نفر از نمایندگان در کمیسیون کشاورزی حضور یافت که بعد از ارائه پاسخ، نمایندگان قانع نشدند و قرار شد سؤالات در صحن علنی مجلس مطرح شود.

*سئوال یک نماینده درباره دخالت در انتخابات نظام دامپزشکی

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص سؤالات مطرح شده از وزیر جهاد کشاورزی گفت: عدم اجرای قانون نظام دامپزشکی کشور و دخالت در انتخابات نظام دامپزشکی و اعمال نظر شخصی بر روند انتخابات سؤال یک نماینده بود که از پاسخ وزیر قانع نشد.

وی گفت: آقای ایرانپور عضو نماینده مبارکه این سئوال را از وزیر جهاد کشاورزی پرسیدند.

*عدم حمایت از امور دام

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد سؤال دیگر نمایندگان از وزیر گفت: عدم حمایت‌ از تولید دام و تأمین نهاده که منجر به کاهش تولید علوفه و اقتصادی نبودن دامپروری شد، سؤال دیگر نمایندگان بود.

وی افزود: نماینده سؤال‌کننده معتقد بود بسیاری از دام‌های تولید‌کننده شیر راهی کشتارگاه‌ها شده و به تولید شیر آسیب وارد شده و اثرات آن تا دو سال دیگر ادامه خواهد داشت.

*افزایش قیمت شیر برای حمایت از تولید

به گفته پاپی‌زاده، وزیر در پاسخ به این نماینده گفت: قیمت شیر را به دلیل حمایت از بخش دامپروری افزایش داده‌ایم و این موضوع انگیزه تولید آنها را تقویت کرده است.

وی ادامه داد: در حالی که نماینده سؤال‌کننده معتقد بود افزایش قیمت به دلیل کاهش عرضه شیر بوده است که طی سالهای گذشته به دلیل عدم حمایت جدی از این بخش اتفاق افتاده است.

*تفاوت 4.5 میلیون تنی آمار وزیر و مرکز آمار

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد که در جلسه کمیسیون کشاورزی میزان تولید شیر از نگاه وزیر جهاد 11 میلیون تن بود، اما مرکز آمار ایران در جدیدترین گزارش آمار تولید را  6.5 میلیون تن منتشر کرده است.

وی ادامه داد: از وزیر جهاد کشاورزی در خصوص آمار دام‌های شیری سؤال شد که اطلاعی از تعداد دام‌های شیری نداشت.

پاپی‌زاده گفت: سؤال یکی از نمایندگان از وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر عدم حمایت از نرخ خرید تضمینی گندم در کمیته نرخ‌گذاری بود.

*پیشنهاد قیمت 1200 تومان دلالان عراقی برای گندم 

وی ادامه داد: گروهی از کشور عراق، گندم ایران را به قیمت بیش از 1200 تومان خریداری می‌کنند در حالی که قیمت گندم سال گذشته 420 تومان بود و امسال به 750 تومان رسیده است.

وی ادامه داد: همین موضوع سبب بی‌انگیزه شدن کشاورزان برای تولید گندم می‌شود و مجبور به واردات می‌شویم همچنان که سال گذشته  7 میلیون تن گندم وارد کشور شد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها