امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60810
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۲
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «حمید رضا کفاش» دبیر چهل و سومین جشنواره فیلم رشد روز یکشنبه در نشست خبری این ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «حمید رضا کفاش» دبیر چهل و سومین جشنواره فیلم رشد روز یکشنبه در نشست خبری این جشنواره گفت: یکهزار و 263 اثر از فیلمسازان داخلی و 692 فیلم خارجی به دبیرخانه این رویداد سینمایی رسیده که از این تعداد 270 فیلم به مرحله مسابقه راه یافته است.

وی با یادآوری اینکه آثار راه یافته به این رویداد سینمایی توسط 14 داور ایرانی و پنج داور خارجی از کشورهای بلژیک ، آلمان، سوئیس، استونی و اردن مورد قضاوت قرار خواهد گرفت، ادامه داد: افتتاحیه این جشنواره روز جمعه (سوم آبان ماه) ساعت 18 و 30 در سینما فلسطین برگزار خواهد شد.

به گفته دبیر چهل وسومین جشنواره بین المللی فیلم رشد، این رویداد همزمان در سینماهای پردیس «رازی»، «فرهنگ»، مراکز آموزشی و 200 آموزشگاه مناطق 19گانه آموزش و پرورش شهر تهران برگزار خواهد شد که تا کنون بی سابقه بوده است.

کفاش افزود: آثاری از 48 کشور برای این جشنواره سینمایی ارسال شده که از این تعداد آثار هنرمندان 29 کشور در بخش مسابقه حضور دارند.

بودجه اندک دولتی /مجموع هزینه های نقدی و غیر نقدی به 500میلیون تومان نمی رسد

وی با اشاره به بودجه اندک این رویداد گفت: این جشنواره در مجموع با 250 میلیون تومان هزینه نقدی دولتی و کمک های غیر نقدی مانند تبلیغات رایگان شهرداری یا دادن سالن های رایگان برگزار می شود که مجموعا هرگز به 500میلیون تومان هم نمی رسد

وی تشریح کرد:‌به همین دلیل ما گمان می کنیم  با مبلغ 250 میلیون تومان بودجه این جشنواره کار فرهنگی خاصی نمی توان انجام داد و معتقدم با تعطیلی این رخداد اتفاق خاصی نیز در بخش فرهنگ رخ نمی دهد. حداقل فایده برگزاری جشنواره رشد، ایجاد آرشیو و بانک غنی از فیلم های آموزشی است.

کفاش خاطرنشان کرد: در سال های گذشته مشکلاتی در برگزاری جشنواره رشد وجود داشته و اینکه دانش آموزان بدون توجیه صرفا برای تماشای فیلم آموزشی به سالن ها بیایند یک آسیب است که آن را می پذیریم و در جهت فرهنگ سازی و رفع این مشکل تلاش خواهیم کرد.

کتاب جشنواره

وی تاکید کرد :‌ برخلاف بسیاری از جشنواره ها که کتابش را تا روز اختتامیه دریافت نخواهیم کرد، ما کتاب رشد را طی چند روز آینده منتشر می کنیم و قبل از افتتاحیه پیش از همه به اهالی رسانه تقدیم می کنیم.

بدون دخالت در نظر داوران

وی درباره انتخاب فیلم های برگزیده جشنواره گفت: قضاوت گروه داوران همزمان با افتتاح جشنواره شروع شده و طی 4روز نخست با تلاش شبانه روزی نتایج را به ما تحویل می دهند و ما بدون هیچ گونه اعمال نظر و دخالتی در آرای آنها فقط در صدد تهیه جوایز و تندیس و لوح افتخار بر می آییم.

تفاوت های این دوره از جشنواره

کفاش درباره برخی تفاوت های چهل و سومین دوره جشنواره فیلم رشد با دوره های پیشین به ما گفت:‌ یکی از این تفاوت ها برگزاری همزمان جشنواره در تهران و سواحل مکران دریای عمان است که متاسفانه تا به امروز آنچنان که باید و شاید به آن توجه نشده است.

وی ادامه داد : همچنین در این دوره از استاد ناصر ممدوح که سالهاست فیلم های جشنواره را برای کودکان دوبله می‌کنند به عنوان پیشکسوت صنعت دوبله تقدیر به عمل می آید. همچنین که از یکی از معلم های فداکار منطقه گیلانغرب نیز در مراسم افتتاحیه تقدیر خواهیم کرد.

وی توضیح داد : در خلال برگزاری جشنواره دوره های آموزشی فیلمنامه نویسی و نمایش و نقد فیلم ها برای دانش آموزان و معلمان فیلمساز برگزار خواهد شد و فیلم ها در 200مراکز آموزشی و 10کانون فرهنگی تربیتی علاوه بر سینماهای شهر تهران به نمایش در خواهند آمد.

بر اساس این گزارش چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد از سوم تا 10 آبان ماه در تهران برگزار می شود
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها