امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60824
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۲
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اصغر کار‌اندیش امروز صبح از موسسه هنرمندان پیشکسوت بازدید کرد.عظیمی مدیر مؤسسه هنرمندان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اصغر کار‌اندیش امروز صبح از موسسه هنرمندان پیشکسوت بازدید کرد.عظیمی مدیر مؤسسه هنرمندان پیشکسوت  در مراسمی که به این بهانه ترتیب داده‌ شده‌بود گفت: بسیاری از مأموریت‌های این مؤسسه به‌ویژه در بخش‌های حمایتی و معیشتی به دلیل کمبود بودجه و همچنین اطلاع نداشتن از کمک های مستمر سالیانه قابل برنامه ریزی نبوده و نیازمند مساعدت های معاون محترم توسعه و مدیریت منابع وزارت متبوع می باشد.

سید عباس عظیمی در خصوص شخصیت حقوقی مؤسسه اظهار داشت: مؤسسه هنرمندان پیشکسوت به استناد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی راه اندازی شده وبه عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی و غیر انتفاعی دارای شخصیت حقوقی مستقل می باشد.

در این جلسه علی اصغر کار اندیش مروستی معاون توسعه و مدیریت منابع وزیر ضمن ابراز خوشحالی از راه اندازی مؤسسه گفت:بنده شخصاً به هنرمندان عزیز علاقمند بوده و هستم، ضمن اینکه وظیفه سازمانی ام نیز ایجاب می کند از همه ظرفیت ها برای خدمت‌گزاری و رسیدگی به پیشکسوتان و حمایت ازآنان استفاده نمایم.

معاون وزیر در ادامه گفت: هرچند که تأخیر چندین ساله در راه اندازی این مؤسسه جای تأسف دارد ولی باید همه دست در دست هم داده تا با حمایت های جدی از مؤسسه، فرصت از دست رفته را جبران نماییم. حمایت از پیشکسوتان هنری ارزش گذاشتن به فرهنگ و هنر است.

وی گفت: هر روز خبری تأسف بار از در گذشت یکی از هنرمندان بزرگ را می شنویم، اساتیدی چون: فریدون حافظی، جلال ذوالفنون، احمد ابراهیمی، جلیل شهناز، احمد اسفندیاری، سعدی افشار، محمود استاد محمد، همایون خرم و بسیاری دیگر و این زنگ هشداری است برای همه دلسوزان حوزه فرهنگ و هنر که بدانند فرصت ها به سرعت در حال از دست رفتن است.

کاراندیش در ادامه با اشاره به دنبال کردن اخبار و گزارشات تصویری در جشن یک سالگی مؤسسه گفت: آنچه در گزارش و تصاویر دیدم نشان از اعتماد جدی بوجودآمده بین هنرمندان و مؤسسه بود که برایم قابل تأمل بود،  قطعاً حضور چنین جمع کثیری از بزرگان عرصه فرهنگ و هنر اتفاقی منحصر به فرد وحاوی پیام هایی برای همه مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و نشان می دهد در یکسال گذشته زحمات بسیاری در این مؤسسه ی نوپا کشیده شده، مؤسسه ای که با صفر شروع کرده امروز موفق به جلب اعتماد هنرمندان بسیاری از هنرمندان پیشکسوت شده است و این پیام یعنی اینکه مسئولین از همه توان و پتانسیل موجود برای حمایت از هنرمندان پیشکسوت استفاده کنند.

کاراندیش گفت: در همه دوران گذشته در وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی تلاش شده است که در حد توان از هنرمندان و به ویژه پیشکسوتان حمایت شود ولی به نظر می رسد با راه اندازی این مؤسسه ظرفیتی جدید و غیر قابل قیاس با گذشته برای رسیدگی به پیشکسوتان فراهم شده و نباید فعالیت های این مؤسسه را موازی کاری با صندوق حمایت از هنرمندان بدانیم.

وی اظهار داشت: صندوق حمایت و مؤسسه هنرمندان پیشکسوت هر دوبال حمایتی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی برای خدمتگزاری به جامعه هنری کشور هستند.

معاون وزیر در ادامه گفت: از لحاظ کارشناسی و مدیریتی اضافه شدن کلمه «پیشکسوتان» به عنوان برنامه 30294 در قانون بودجه سال 92 برای ابتدای راه اتفاق بسیار خوبی بوده است که به زودی با تشکیل جلسات مدیریتی و کارشناسی تکلیف بودجه سال 92 مؤسسه را مشخص خواهیم کرد.
 
  انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها