امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60840
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۶
تعداد بازدید: 128
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سرهنگ عبدالله الزایدی، سخنگوی رسمی اتاق عملیات مشترک امنیتی گفت: عبدالفتاح الریانی، یک افسر نیروی هوایی لیبی ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سرهنگ عبدالله الزایدی، سخنگوی رسمی اتاق عملیات مشترک امنیتی گفت: عبدالفتاح الریانی، یک افسر نیروی هوایی لیبی امروز یکشنبه به دست افراد ناشناس که در منطقه الحدائق بنغازی به سوی او تیراندازی کردند کشته شد.

الزایدی افزود: سرهنگ عبدالسلام الدوس الدرسی یک افسر سرویس مبارزه با مواد مخدر نیز ساعاتی قبل از آن بر اثر انفجار بمب متصل به خودروی وی زخمی و با حال وخیم به بیمارستان منتقل شد.

یک مسئول بیمارستان درباره حال الدرسی گفت که از ناحیه دو پا و دست چپ مورد جراحت شدید قرار گرفته و ممکن است پزشکان مجبور به قطع 2 پای او شوند.

شهر بنغازی از زمان پیروزی قیام مردم این کشور در سال 2011 شاهد حملات علیه ساختمان‌های دولتی و دیپلماتیک و همچنین شخصیت‌های نظامی، امنیتی و سیاسی است.

دولت زیدان در ایجاد نهادهای امنیتی قوی که کنترل امنیت مناطق مختلف لیبی را تامین کند ناکام بوده است.

درخواست نماینده کنگره ملی لیبی برای استعفای زیدان

عبد المنعم الیسیر عضو کنگره ملی لیبی نیز از علی زیدان، نخست وزیر این کشور خواست به دلیل ناکامی در خروج لیبی از بحران و حیف و میل کردن اموال عمومی استعفا بدهد.

الیسیر، نخست وزیر و رئیس کنگره ملی لیبی را مسئول ناکامی در تحقق خواسته‌های ملت و تامین امنیت و ثبات و ساختن نهاد ارتش و پلیس دانست.

زیدان: دولت بر حاکمیت قانون و تشکیل نهادها تاکید می‌کند

در همین حال نخست وزیر لیبی امروز یکشنبه بر اهتمام دولت خود برای حاکمیت قانون و تشکیل نهادهای آن تاکید کرد.

زیدان گفت: بکارگیری سلاح به طور غیرقانونی خطری برای همه جامعه و کشور لیبی محسوب می‌شود.

نخست وزیر لیبی تصریح کرد: لیبی، دولت و ملت آن به تلاش برای حاکمیت قانون و تشکیل نهادهای آن اهمیت می‌دهند.

زیدان در نشست خبری مشترک با جوزف موسکات همتای مالتی خود ادعای برخی طرف‌ها درباره تیراندازی نیروهای مسلح لیبی به سوی قایق حامل مهاجران آفریقایی نزدیک سواحل مالت را رد کرد و گفت: تحقیقات درباره حادثه واگونی قایق که 34 کشته برجا گذاشت جریان دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها