امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60866
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۱
تعداد بازدید: 127
محمد نفریه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به اینکه از ابتدای مهر تمامی مهدهای کودک موظف به دریافت شهریه‌های جدید شده است اظهار داشت: ...

محمد نفریه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به اینکه از ابتدای مهر تمامی مهدهای کودک موظف به دریافت شهریه‌های جدید شده است اظهار داشت: دستورالعمل‌های لازم در این بخش به تمامی استان‌ها ابلاغ شده است.
وی تصریح کرد: امسال برای نخستین بار به ادارات بهزیستی استان‌ها این مجوز داده شده است که در صورت مشاهده تخلف از سوی مهدها با آنها برخورد جدی داشته باشند و حتی می‌توانند یک تا 6 ماه مهد متخلف را تعطیل کنند.
نفریه بیان داشت: سازمان بهزیستی کشور آمادگی توسعه مهدهای شبانه‌روزی را در استان‌های مختلف دارد و این در حالی است که علی‌رغم این آمادگی هنوز استانی برای دریافت مجوز به بهزیستی مراجعه نکرده است.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تأکید کرد: مهدها موظفند براساس دستورالعمل‌ها و همچنین کتاب‌های آموزشی که از سوی بهزیستی به آنها شده است برنامه‌های خود را اجرا کنند و در صورت هر گونه برنامه غیراخلاقی به شدت با مهدها برخورد خواهد شد.
وی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت نگهداری و ساماندهی کودکان خیابانی و کار گفت: در این راستا طرحی برای ساماندهی کودکان کار و خیابانی در 5 استان در دست اجرا است.
نفریه بیان داشت: با توجه به اینکه تعداد کودکان خیابانی در استان‌های تهران، شیراز، کرمانشاه، اصفهان و خراسان رضوی بیشتر از نقاط دیگر کشور است طرح ساماندهی کودکان خیابانی به صورت پایلوت در این استان‌ها اجرا خواهد شد.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار امیدواری کرد: با اجرای این برنامه مشکلات کودکان کار نیز برطرف شود.
وی در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌هایی در مراکز روزانه نگهداری کودکان کار و خیابانی اجرا می‌شود، گفت: ارائه برنامه آموزشی، توزیع یک وعده غذای گرم و ارائه خدمات مشاوره‌ای از جمله‌ برنامه‌های پیش‌بینی شده در این مراکز است.
نفریه خاطر نشان کرد: در صورت اجرای موفق این طرح به زودی طرح اشاره شده در استان‌های مختلف کلید خواهد خورد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها