امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60867
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۱
تعداد بازدید: 170
به گزارش گروه فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیست سال پیش و بعد از مطالعه‌ کتاب «سفر به قبله» که سفرنامه‌ حج ...

به گزارش گروه فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیست سال پیش و بعد از مطالعه‌ کتاب «سفر به قبله» که سفرنامه‌ حج هدایت‌الله بهبودی است، حاشیه‌نوشته‌ رهبر معظم انقلاب اسلامی از جنس دیگری بود.

متن ذیل دستخط دل‌نوشته‌ای است که در حال و هوای دلتنگی زیارت خانه‌ خدا نوشته شده و به همراه تصویری از حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم حج در سال 1358 منتشر می‌شود:
 
 
 «این کتاب مرا باز در شور و حال حسرت‌آلود زیارت خانه‌ی خدا و حرم رسول‌الله(ص) فرو برد. شور و حال و اشتیاقی که دیگر امیدی هم با آن نیست. تا به یاد دارم -از ساله‌ای دور جوانی- هرگز دل خود را از آتش این اشتیاق، رها نیافته‌ام. اما حتی در دوران سیاه اختناق که هر روحانی بامعرفت و بی‌معرفتی، با رغبت و یا حتی از سر سیری، آسان می‌توانست در خط حج قرار بگیرد ... و من نمی‌توانستم! یا بهتر بگویم: هیچ حمله‌دار و رئیس کاروانی از ترس ساواک شاه، نمی‌توانست و جرأت نمی‌کرد نام مرا در فهرست حاجی‌های خود -چه رسد به عنوان روحانی کاروان- بگذارد. بله، حتی در آن دوران سخت هم دلم از امید زیارت کعبه و بوسه زدن بر جای پای پیامبر(ص) در مکه و مدینه، خالی نمانده بود ... و این امید، اگرچه با حج ده روزه‌ سال 58 که به فضل شهید محلاتی قسمتم شد، برآورده گشت، اما آتش آن شوق سوزنده‌تر و مشتعل‌تر شد .. در سالهای ریاست جمهوری چشم امید به پس از آن دوران دوخته بودم ... اما امروز ...؟ شور و اشتیاقی بی‌سکون و امیدی تقریبا فرو مرده ... تنها تسلی به خواندن اینگونه سفرنامه‌ها یا شنیدن آنها است که خود بازافزاینده‌ شوق نیز هست.

 این کتاب، شیرین، موجز، با روح و هوشمندانه نوشته شده است. زیارت قبول؛ عزیز نویسنده!
زیارت قبول
10/12/70»
 


 
منبع: khamenei.ir
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها