امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60868
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۱
تعداد بازدید: 210
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قدس، پس از آنکه ارتش رژیم صهیونیستی از کشف یک تونل به عمق 15 متر و طول دو و نیم ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قدس، پس از آنکه ارتش رژیم صهیونیستی از کشف یک تونل به عمق 15 متر و طول دو و نیم کیلومتر خبر داد و اعلام کرد که این تونل تا داخل سرزمین های اشغالی 1948 و به عبارت دقیق‌تر تا شهرک «عین هشلوشا» امتداد می‌یابد، فضایی از ترس و وحشت بر شهرک‌نشینان منطقه معروف به «غلاف غزه» حاکم شده است.

این درحالی است که ارتش اسرائیل امروز به رسانه‌ها اجازه داد خبر کشف تونل مزبور را منتشر کنند.

این تونل از شهرک عین هشلوشا -چشم سوم- به سمت شرق تا «خان یونس» در جنوب غزه امتداد دارد.

به نوشته روزنامه «یدیعوت احرونوت»، یگان مهندسی ارتش اسرائیل پنج‌شنبه گذشته در عملیات گشت‌زنی در نوار مرزی با غزه، این تونل را کشف و پس از ورود به آن، اعلام کرد که این تونل، شاخه‌‌های متعددی دارد و تا عمق مناطق تحت کنترل اسرائیل، امتداد می‌یابد.

این روزنامه به نقل از منابع امنیتی اسرائیل نوشت: هدف از حفر این تونل، تحقق اهداف استراتژیک بوده و به نظر می‌رسد مقاومت فلسطین در نظر داشت در آینده از آن، برای حملات شدید علیه ارتش اسرائیل، استفاده کند.

در پی انتشار این اخبار، شهرک‌نشینان غلاف غزه از تلاش‌های مداوم گروه‌های فلسطینی برای اجرای عملیات به اسارت گرفتن اسرائیلی ها، ابراز ترس و وحشت کردند.

یکی از شهرک‌نشینان با ابراز ترس از این موضوع، گفت که بیم دارد که تونل‌های بیشتری زیر مناطق مسکونی آنان حفر شده باشد و معلوم نیست که فلسطینی‌ها چه زمانی از این تونل‌ها علیه شهرک نشینان استفاده خواهند کرد به ویژه اینکه هیچ‌کس باور نمی‌کرد که تونلی با این طول، تا این شهرک امتداد یافته باشد.

روسای شورای شهرک‌نشینان منطقه غلاف غزه نیز با ابراز شگفتی از این اخبار اعلام کردند که این تونل به داخل شهرک «کیبوتس» نرسیده است.

به گفته «دانی کوهین» رئیس امورغیرمترقبه شهرک عین هشلوشا، اهالی کیبوتس به شرایط منطقه ای که در آن ساکن هستند، واقفند و می‌دانند که در شمال «تل آویو» زندگی نمی‌کنند.

«حاییم یلین» رئیس جمعیت شهرک‌نشینان «أشکول» نیز که از تونل مزبور دیدن کرد، گفت که این تونل با تونل‌های قبلی تفاوت دارد و پوشش سیمانی آن نشان می‌دهد که روند حفاری تونل‌ها با پیشرفت قابل ملاحظه ای همراه بوده است.

به گفته وی، حفر این تونل به زمان زیاد و تلاش فراوانی نیاز داشت و آنچه ما را غافلگیر کرد، طراحی داخلی آن است.

وی اخبار مربوط به اینکه اهالی کیبوتس اخیرا صدای حفاری را شنیده بودند، تکذیب کرد.

اما در پی کشف این تونل، روسای شوراهای شهرک‌های غلاف غزه درخواست کردند که در تصمیم مربوط به لغو محافظت از شهرک‌ها، بازنگری شود زیرا اوضاع امنیتی، هر لحظه رو به انفجار است و حضور نیروهای محافظ در شهرک‌ها بسیار ضروری است.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در پی کشف این تونل در آغاز نشست هفتگی کابینه، از تلاش‌های نیروهای ارتش، تشکر کرد و با استفاده از عبارت «مبارزه با تروریست» گفت که کشف این تونل دستاوردی است که در چارچوب مبارزه با ترویست جا دارد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار