امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60871
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 150
بهمن وکیلی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی فارس که نظرش را درباره مصوبه صندوق ضمانت سپرده بانک‌ها پرسید، اظهار داشت: قانون برای حمایت از سپرده‌های ...

بهمن وکیلی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی فارس که نظرش را درباره مصوبه صندوق ضمانت سپرده بانک‌ها پرسید، اظهار داشت: قانون برای حمایت از سپرده‌های مردم تشکیل صندوق ضمانت را پیش بینی کرده است.
 
وی در عین حال تصریح کرد: ما به عنوان بانک می‌گوئیم نزد بانک مرکزی سپرده قانونی داریم و دیگر نیازی به صندوق ضمانت نیست، اگر هم می خواهد مصوبه اجرا شود، باید قاعدتا بانک‌هایی مشمول شوند که دارای سپرده‌های زیادی هستند.
 
وکیلی ادامه داد: بانکی مثل بانک توسعه صادرات سپرده چندانی جذب نمی کند، چرا باید یک و نیم درصد سپرده‌های خود را به این کار اختصاص داده و سرمایه‌اش کاهش پیدا کند.
 
به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس  هیئت وزیران در جلسه ۱۰ اسفند ۹۰بنا به پیشنهاد مشترک بانک مرکزی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و به استناد بنـد (د) مـاده (95) قانون برنامه پنج‌سـاله پنجـم توسعـه، اساسنامه صندوق ضمانت سپرده‌ها را تصویب کرد.
 
بر اساس این مصوبه برای سال اول فعالیت صندوق،بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری باید معادل یک و نیم درصد از میانگین مانده روزانه (روزهای تقویمی سال) تمامی سپرده‌ها در سال مالی گذشته به صندوق ضمانت شپرده‌‌ها واریز شود و میزان حق عضویت سالانه برای سال دوم به بعد فعالیت صندوق، بر مبنای درصد از میانگین مانده روزانه (روزهای تقویمی سال) تمامی سپرده‌های موسسه اعتباری در سال مالی گذشته، توسط هیئت امنای صندوق تعیین می‌شود. در هر صورت، درصد فوق از سه درصد بیشتر نخواهد بود.
 
این مصوبه اعتراض بانک ها را به همراه داشته است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها