امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60874
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، نظامیان آمریکایی هفته گذشته طی عملیاتی در ولایت «لوگر»، لطیف‌الله محسود از رهبران طالبان پاکستانی را دستگیر ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، نظامیان آمریکایی هفته گذشته طی عملیاتی در ولایت «لوگر»، لطیف‌الله محسود از رهبران طالبان پاکستانی را دستگیر کردند.

محسود معاون طالبان پاکستانی از افراد معتمد «حکیم‌الله محسود» رهبر طالبان پاکستانی به شمار می‌رود.

رئیس جمهور افغانستان در واکنش به دستگیری این مقام طالبان پاکستانی اعلام کرد که افغانستان عملیات نظامیان آمریکایی را نقض حاکمیت ملی خود می‌داند.

به گزارش تلویزیون طلوع‌نیوز افغانستان، کرزی تصریح کرد که انجام عملیات نظامیان آمریکایی برای دستگیری لطیف‌الله محسود، قوانین افغانستان را نادیده گرفته شده است.

در همین حال «ارسلا جمال» والی لوگر نیز ضمن تأیید این خبر اظهار داشت: لطیف‌الله محسود هفته گذشته شب هنگام از توابع شهر «محمد‌آغه» مرکز ولایت لوگر توسط نظامیان آمریکایی دستگیر شد.

در باره حضور این مقام طالبان پاکستانی در افغانستان گزارش‌هایی ضدونقیضی وجود دارد از جمله این که محسود با دولت افغانستان در ارتباط و تماس بوده است.

از سوی دیگر یک منبع اداره امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که نظامیان آمریکایی عملیات دستگیری محسود را به تنهایی رهبری کردند.

وی تصریح کرد که در حال حاضر این رهبر طالبان پاکستان در زندان نظامیان آمریکایی نگهداری می‌شود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها