امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60875
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 86
«عیسی النشار» یکی از اعضای موسس جنبش مقاومت اسلامی حماس و مشاور رئیس حکومت فلسطین در غزه، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«عیسی النشار» یکی از اعضای موسس جنبش مقاومت اسلامی حماس و مشاور رئیس حکومت فلسطین در غزه، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، اظهار داشت: دلیل دشمنی غرب و پیش از همه آمریکا، با ایران نه برنامه هسته‌ای آن، بلکه ناشی از حمایت سخاوتمندانه تهران از مقاومت ملت فلسطین و مقابله با طرح سرطانی غرب در منطقه خاورمیانه یا همان رژیم صهیونیستی است.

حمایت عملی ایران از فلسطین

وی با اشاره به اینکه روابط حماس با کشورهای دیگر مبتنی بر حمایت آنان از موضوع فلسطین است، تصریح کرد: موضع برادران ایرانی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در اواخر دهه هفتاد قرن گذشته، همواره مبتنی بر حمایت از فلسطین بوده است و ایران ضمن تاکید بر لزوم آزادی قدس، در عمل نیز این خواسته را به اثبات رسانده، زیرا تمام امکانات خود را برای تحقق این هدف به کار گرفته و می‌گیرد.

النشار با اشاره به تفاوت مواضع ایران و جنبش حماس در قبال بحران سوریه، گفت: اختلاف نظر، روابط دوستانه را از بین نمی‌برد.

وی تاکید کرد: حماس هرگز مقاومت تاریخی سوریه و حمایت آن از مقاومت فلسطین و کمک به آن را فراموش نخواهد کرد، اما آنچه اکنون مهم است، جلوگیری از ریخته شدن خون مردم سوریه و حفظ وحدت و یکپارچگی آنان است، از همین رو بحران سوریه باید هرچه زودتر با استفاده از راه حل سیاسی، حل شود.

گروه‌های مسلح سوری، تفنگ‌های خود را به سمت صهیونیست‌ها نشانه بروند

این عضو ارشد حماس مخالفت خود با مواضع برخی کشورهای منطقه در قبال بحران سوریه و بهره برداری از آن در راستای تحقق دستور کار مورد نظر خود را اعلام کرد و از گروه‌های مسلح در سوریه خواست، تفنگ‌های خود را به سمت صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی نشانه بروند.

وی آمریکا و اروپا را مسئول به صدا در آوردن طبل جنگ علیه سوریه دانست و تصریح کرد: غرب در تلاش بود ،به بهانه سلاح شیمیایی، سوریه را هدف حمله نظامی قرار دهد و در این‌باره نیز جنگ تبلیغاتی گسترده‌ای به راه انداخت، اما روسیه ابتکار عمل را بدست گرفت و بهانه تجاوز به خاک سوریه را از غرب سلب کرد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها