امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60884
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۲۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه طی سخنانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه طی سخنانی گفت که پنجره دیپلماسی با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور «در حال باز شدن» بوده اما «به توافق نرسیدن بهتر از رسیدن به توافق بد است».

کری این اظهارات را در لندن و طی سخنرانی که با ماهواره برای کنفرانس سیاست خارجی کمیته امور عمومی اسرائیل و آمریکا [ایپک] پخش می شد مطرح کرد.

وی در این سخنرانی گفت: هم اکنون، پنجره دیپلماسی در حال باز شدن است اما من می‌خواهم شما را مطلع کنم که چشمان ما نیز باز است.

جان کری ادامه داد: در حالی که ما به دنبال راه حل مسالمت آمیز برای برنامه هسته‌ای ایران هستیم کلماتی که گفته می شود باید با اقدام عملی همراه باشد. در هر تعاملی با ایران ما به نیازهای امنیتی اسرائیل نیز توجه خواهیم کرد.

وی افزود: ما به نیاز برای قاطعیت، شفافیت و حسابگری در این روند دقت خواهیم کرد. من معتقدم که عدم حصول هیچگونه توافقی بهتر از رسیدن به یک توافق بد است.

پیشتر نیز کری و «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در لندن با یکدیگر دیدار کردند، دیداری که وزارت خارجه آمریکا آن را بسیار مثمر ثمر توصیف کرد.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها