امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60894
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناصر آراسته مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در سخنرانی خود در حضور ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناصر آراسته مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در سخنرانی خود در حضور رئیس جمهور که صبح امروز در مراسم بازگشایی دانشگاه‌ها در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: قصد داشتیم قاب عکس شهدای ایرباس را به رئیس جمهور بدهیم که مسئولان امنیتی مانع ورود این قاب عکس به داخل دانشگاه تهران شدند.

آراسته در ادامه صحبت‌های خود خطاب به رئیس جمهور گفت: شما فردی را به عنوان سرپرست وزارت علوم تعیین کرده‌اید که قانون اساسی و شورای نگهبان که انتخابات را تأیید می‌کنند را قبول ندارد و این مسئله را در سخنرانی سال 88 در دانشگاه تهران نشان داده است.
وی گفت: ما دانشجویان بسیجی دانشگاه تهران، رئیس جمهور منتخب کشورمان را تربیت یافته مکتب حضرت امام و فرزند ملت ایران که در بستر انقلاب اسلامی و همگام با فراز و فرودهای آن و در کشاکش روزهای سخت نقش مؤثر یافته، می‌‌دانیم.
وی خطاب به روحانی افزود: شما در مکانیزم انتخاباتی جمهوری اسلامی ایران به خادمی ملت بزرگ نائل شدید و از شورای نگهبانی اجازه حضور در فضای انتخاباتی را گرفتید که در سال 88 انتخابات ریاست جمهوری را سالم اعلام کرد و عده‌ای بنا بر ادعاهای واهی و دروغین همچون پسر آذربایجان و داماد لرستان بودن آن را مخدوش و کشور را دچار هشت ماه بحران کردند.
آراسته اظهار داشت: از آنجایی که نظام مقدس اسلامی در طول سی و پنج سال از عمر خود ثابت کرده است اهل خیانت به ملت شریف و ولی نعمتان خود نیست و پر واضح است که انتخابات 24 خرداد، 92 گواهی بر این ادعا است که در نظام اسلامی حتی 250 هزار رأی سرنوشت‌ساز نیز صیانت می‌شود، به لطف خدا و حضور گسترده مردم حماسه سیاسی رقم خورد و حال بار اصلی حماسه اقتصادی بر دوش رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید است که منتخب ملت است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران خطاب به روحانی گفت: صادقانه و صریح می‌گوییم که در دولت شما این خطر را احساس می‌کنیم که برای ظهور حماسه اقتصادی تنها به راهکارهای دیپلماتیک و روابط خارجی بسنده خواهد شد و این خطر وجود دارد که از رشد درون‌زا و استفاده از ظرفیت‌های داخلی باز بمانیم.
وی افزود: کشور ما پر است از فرصت‌ها و استعدادهایی که می‌تواند تحول‌های عظیمی در عرصه‌های مختلف کشور از جمله اقتصاد به وجود آورد. پیشرفت کشور از لحاظ علمی و تکنولوژیکی تنها و تنها به وسیله‌ ارتباط و اعتماد به جوانان و اندیشمندان داخلی حاصل می‌شود و نه ارتباط با غربی‌ها.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران گفت: متأسفانه اتفاقات رخ داده در اواخر سفر نیویورک این ظن را نسبت به دولت حضرتعالی تقویت کرد که راهبرد خروج از این وضعیت اقتصادی را صرفا به خارج از مرزهای کشور می‌دانید و جا دارد بار دیگر ما دانشجویان تأکید کنیم، تنها راه تعالی و رشد کشور ایران از طریق تکیه و باور به توان داخلی حاصل می‌شود.
وی گفت: آنچنان که می‌دانید، دشمنان قسم خورده انقلاب که در طول عمر نظام اسلامی از هیچ تلاشی برای از ببین بردن آن فروگذار نبودند.
وی افزود: از ترورهای اول انقلاب گرفته همچون ترور شهیدان رجایی، باهنر، بهشتی، مطهری و هشت سال جنگ تحمیلی که صدها هزار شهید را بر جای گذاشت و حمله به هواپیمای مسافربری تا غائله 18 تیر 78 که حضرتعالی در 23 تیر ماه همان سال ماهیت فتنه‌گران را افشا و آنها را چند صد نفر از اوباش تعبیر کردید و فتنه سال 88 و همان دشمنان قسم خورده، این روزها هم ادعاهای دروغین بسیار علیه شما و هیئت همراه مبنی بر پیشقدم شدن‌تان برای تماس تلفنی با رئیس جمهور آمریکا مطرح می‌کنند و وقیحانه‌تر این که این اقدام را ناشی از تأثیر تحریم‌های ظالمانه‌ خود بر ملت ایران می‌دانند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران خطاب به رئیس‌جمهور گفت: مگر نه اینکه دستاوردهای امروز هسته‌ای کشور ثمره ایستادگی ملت و مجاهدت دانشمندان و خون شهدای هسته‌ای است؟ مگر نه اینکه دستانی که امروز از سوی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها به سوی ما دراز می‌شود به خون این شهیدان آلوده است؟ ما نسل سوم انقلاب اسلامی با نگاه به گذشته پرافتخار این ملت و با یادگیری از مکتب حضرت روح‌الله تنها رمز موفقیت این ملت را در تداوم همین ایستادگی می‌دانیم و از شما به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور مطالبه ایستادگی در مقابل مستکبران و جلوگیری از پایمال شدن حقوق مستضعفان عالم و خون شهیدان علمی را داریم.
وی اضافه کرد: دانشگاه‌ها زیرمجموعه‌ای از وزارت علوم هستند. وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران. تأکید می‌کنیم: جمهوری اسلامی ایران. دلیل تأکید آن است که هر کس که می‌خواهد در جمهوری اسلامی مسئولیت بگیرد در درجه اول باید به قانون اساسی پایبند باشد. سرپرستی که شما برای وزارت علوم منصوب کرده‌اید نه شورای نگهبان را (که در قانون اساسی حق تأیید یا نفی انتخابات با اوست) قبول دارد و نه اصل قانون اساسی را. وی بعد از انتخابات سال 88 رئیس‌جمهور ایران را شخص دیگری می‌دانست، نه شخصی که منتخب مردم بود و این نظر خود را در همین مسجد دانشگاه تهران علنا بیان کرده است.
وی گفت: لازم می‌دانیم یادآور شویم مدیریت توفیقی بر وزارت علوم در دوران اصلاحات چنان سرانجامی داشت که در سایه مدیریت وی و همفکرانشان، موجی از افراط و تفریط بر فضای دانشگاه‌ها حاکم شد تا آنجا که رئیس‌جمهور وقت توسط هواداران دیروزش مورد اهانت واقع شد و همین دانشجویان بسیجی دانشگاه تهران بودند که از رئیس‌جمهور قانونی مملکت دفاع کردند. و جالب اینجا است که از این انتصاب شما، همان قشر افراطی سابق خوشحال شده‌اند.
آراسته خطاب به رئیس جمهور گفت: ما دوست نداریم که این اتفاق برای شما هم تکرار شود، هر چند آماده دفاع از شما به عنوان رئیس‌‌جمهور قانونی کشور مقابل افراطیون مانند سال 83 هستیم. شما در شعارهای انتخاباتی خرداد ماه سال 92 بارها و بارها در مورد فضای گفتگو و تبادل نظر سخن گفته‌اید اما متأسفانه آنچه اکنون از سوی برخی از دولتمردان و رسانه‌های دولتی در حال رخ دادن است خلاف شعارهای انتخاباتی شما می‌باشد چرا که کوچکترین نقدها به دولت شما را، افراطی‌گری تلقی شده و در همین فضا است که برخی از رهبران فتنه سال 88 منتقدان و علاقه‌مندان انقلاب اسلامی را تلویحا جریان تروریستی می‌دانند.
وی در پایان با ابراز گلایه گفت: قصد داشتیم قاب عکسی از شهدای ایرباس را به رئیس جمهور هدیه دهیم که مسئولان امنیتی این مراسم اجازه ورود قاب عکس به مراسم را ندادند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار