امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60902
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای آمریکا، امیدها به جلوگیری از نکول (تنزل ...

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای آمریکا، امیدها به جلوگیری از نکول (تنزل سطح) ایالات متحده و بازگشایی مجدد دولت به گفت‌وگوها میان سران دموکرات و جمهوری خواه مجلس سنا دوخته شده است.

سران احزاب روز یکشنبه به رایزنی با یکدیگر پرداختند، اما هیچ اشاره به دستیابی به موفقیت در آینده نزدیک نکردند.

رایزنی‌های مالی شنبه شب میان کاخ سفید و سران جمهوری خواه در مجلس نمایندگان به شکست انجامید.

اکنون نگاه ها به دموکرات ها که مجلس سنا را در دست دارند دوخته شده است.

هری رید رهبر دموکرا ت های سنا گفت:از هیچ کوششی برای دستیابی به زمینه های مشترک با همتای جمهوری خواه خود میچ مک کانل که رهبری گروه اقلیت سنا را در دست دارد،دریغ نخواهد کرد.

او گفت: این مهم است که آن را انجام دهیم،ما باید آن را انجام دهیم.

رید درخواست خود را برای چندمین بار تکرار کرد: مردم آمریکا از کنگره انتظار دارند تا دولت را مجددا باز گشایی کرده گزینه تهدید کننده نکول آمریکا را از روی میز بردارد و برای توافق بلند مدت بودجه که منجر به تولید فرصت های شغلی و توانمندی طبقه متوسط می شود بر سر میز مذاکره بنشیند.

رید در جلسه ویژه روز یکشنبه این سخنان را  بیان کرد، این جلسه به اعضای هر دو حزب این اجازه را داد که در یک مکان با هم دیدار کنند، این در حالی بود که رایزنی ها در پشت درهای بسته صورت گرفت.

سناتور جمهوری خواه باب کراکر نسبت به پیشرفت مذاکرات ابراز امیدواری کرد و گفت: من از اینکه رهبران هر دو حزب بر سر دستیابی به یک توافق درحال رایزنی هستند، بسیار خوشحالم.

وی افزود من می‌خواهم از رهبران در مذاکرات پیش رو برای رسیدن توافق حمایت کنم.

بررسی سنای آمریکا نشان می دهد، فارغ از توافق در جزئیات، هیچ گونه توافقی حتی در کلیات نیز حاصل نشده است و همکاری میان احزاب در کنگره به کلی رنگ باخته است.

روز یکشنبه، جمهوری خواهان از تصویب لایحه دموکرات‌ها برای افزایش سقف بدهی دولت آمریکا به بیش از یک سال جلوگیری کردند و دموکرات ها نیز طرح جمهوری خواهان که شامل راه حل هایی کوتاه مدت برای میزان سقف بدهی و تعطیلی دولت فدرال بود،را رد کردند.

در سوی دیگر مقامات وزارت خزانه داری اعلام کردند، خطر ورشکستگی دولت ایالات متحده را تهدید می کند، مگر آنکه هر دوی احزاب کنگره رأی به افزایش سقف بدهی تا روز پنج شنبه بدهند.

به اعتقاد آنان هر روز که از تعطیلی فعلی ایالات متحده می گذرد خدشه بیشتری به تولید اقتصادی ایالات متحده وارد می‌شود.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها