امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60907
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 137
ولید دنده‌بر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: دیروز همزمان با ورود زائران ایرانی به سرزمین عرفات دو اتوبوس با هم برخورد کردند و ...

ولید دنده‌بر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: دیروز همزمان با ورود زائران ایرانی به سرزمین عرفات دو اتوبوس با هم برخورد کردند و متأسفانه 14 زائر احرام بسته که از خراسان رضوی و سبزوار راهی سرزمین وحی شده بودند دچار جراحت شدند.

وی گفت: همزمان تیم پزشکی وارد صحنه شد و 14 مجروح به پلی‌کلینیک اورژانسی صحرایی عرفات منتقل شدند و خدمات درمانی به آنها ارائه شد.

دنده بر با تأکید بر اینکه در بین این مجروحان دو نفر مشکوک به شکستگی اعضای بدن بودند افزود: هر دو زائر برای عکسبرداری به بیمارستان مکه اعزام شده و مجدداً به عرفات انتقال داده شدند و اکنون حال عمومی هر 14 زائر مجروح خوب است و مشکلی وجود ندارد.

وی در مورد خدمات ارائه شده درمانی در پلی‌کلینیک اورژانسی مستقر در عرفان خاطرنشان کرد: از روز گذشته 400 مراجعه برای ویزیت عمومی به این پلی‌کلینیک داشته‌ایم و 400 ویزیت تخصصی انجام شده و در نهایت 40 مورد بستری در بخش اورژانس داشته‌ایم.

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت با اشاره به اینکه به دلیل تردد زائران با دمپایی در مسیر عرفات معمولاً این افراد دچار زخم‌های پا می‌شوند افزود: در همین راستا تاکنون 260 مورد پانسمان و تزریقات داشته‌ایم.

به گفته دنده‌بر از دیروز تاکنون 24 مورد جراحی سرپایی داشته‌ایم و 14 مورد آن مربوط به مجروحان تصادف دو اتوبوس زائران ایرانی است.

وی گفت: هم‌اکنون 9 بیمار شامل 7 زن و 2 مرد در کلینیک تخصصی عرفات بستری هستند و تمام بیمارانی که در بیمارستان مکه بستری بوده‌اند تا این لحظه مرخص شده و امکان انجام اعمال را داشته‌اند.

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت در پاسخ به اینکه بالاترین آمار مراجعات به مرکز پزشکی حج و زیارت به چه دلایلی بوده گفت: گرفتگی سیستم تنفسی فوقانی، بیماری‌های ریوی، قلبی و گوارش بیشترین دلیل مراجعه زائران بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها