امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60923
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در گزارشی با این عنوان که «شکسته شدن سقف بدهی آمریکا به معنای سقوط آزاد اقتصاد این کشور است»، ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در گزارشی با این عنوان که «شکسته شدن سقف بدهی آمریکا به معنای سقوط آزاد اقتصاد این کشور است»، با استناد به اظهارات کارشناسان نوشته است که دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا مجبور است پرداخت ده ها میلیارد دلار پول در قالب چک های تامین اجتماعی، کوپن های مواد غذایی و مزایایی بیکاری را در صورت ناکامی مذاکرات پیرامون افزایش سقف بدهی دولت، به تاخیر بیندازد و یا احتمالا تعلیق کند.

بر اساس این گزارش، دولت آمریکا امروز دوشنبه را با بودجه نقدی معادل 30 میلیارد دلار در بانک شروع می کند و فضای کمی برای قرض گیری دارد و این در حالیست که مقامات آمریکایی اعلام کرده اند که تا روز پنج شنبه هفته جاری تمام اعتبارات قرض گیری دولت واشنگتن به اتمام می رسد.

کارشناسان امور مالی فدرال اعلام کرده اند که بودجه ای که دولت واشنگتن بعد از پایان اعتبار سقف بدهی اش در اختیار دارد، شاید برای پرداخت چند روزه صورت حساب ها کافی باشد، اما قطعا برای بیش از دو هفته کفایت نمی کند. این کارشناسان بر این باورند که در هر صورت، رئیس جمهور آمریکا مجبور خواهد شد که درباره اینکه چه کسی حقوق بگیرد، تصمیمات آزمایش نشده ای بگیرد زیرا دریافت های روزانه مالیاتی صرفا حدود 70 سنت از هر دلار هزینه های ضروری را تامین می کنند.

اقتصاددانان کاملا توافق دارند که کاهش هزینه های فدرال منجر می شود که به رشد اقتصادی آمریکا کاهش پیدا کند و در مقابل، کمک به افراد کم درآمد و سالمند نیز ممکن است در صورتی که کنگره سقف بدهی را افزایش ندهد، به تاخیر بیفتد و یا حتی کاهش داشته باشد.

بر اساس آنچه در این گزارش آمده است، واکنش بازارهای مالی به ادامه بن بست بودجه در آمریکا ممکن است اولین تاثیر ناشی از شکسته شدن سقف بدهی آمریکا باشد اما پیامدهای پر شدن این سقف استقراض دولت واشنگتن احتمالا در زمینه های دیگر نیز دیده خواهد شد.

بر اساس اعلام مرکز سیاست های دو حزبی آمریکا که مفصل‌ترین تحلیل را پیرامون امور مالی دولت آمریکا در صورت شکسته شدن سقف بدهی این کشور انجام داده است، مقامات آمریکایی مجبورند به فکر تاخیر و یا تعلیق پرداخت ده ها میلیارد دلار از پرداخت های حیاتی به افراد سالمند و کم درآمد باشند.

علاوه بر این، در صورت اجرای هشدار دهنده‌ترین سناریو تا روز جمعه هفته جاری، پرداخت ها به تامین کنندگان بیمه پزشکی سالمندان و بیمه بهداشت مستمندان،‌ مزایای بیکاری، چک های خدمات اجتماعی و بازپرداخت های مالیاتی به مدت یک یا چهار روز به تعویق خواهد افتاد.

کوپن های مواد غذایی نیز که قرار است در تاریخ 25 اکتبر توزیع شوند ممکن است تا 30 اکتبر همچنان توزیع نشوند؛ همین اتفاق ممکن است برای صدور چک های پرداختی به پیمانکاران دفاعی آمریکا بیفتد.

از طرف دیگر، از آنجایی که اول نوامبر سال جاری میلادی مهلت پرداخت های دیگری نیز است، ممکن است شرایط رنج آور تر شود؛ اول نوامبر زمان پرداخت تقریبا 60 میلیارد دلار در قالب چک های تامین اجتماعی، مزایای کهنه سربازان آمریکایی و پرداخت حقوق نظامیان فعال ارتش آمریکا است که بر اساس برآورد مرکز سیاست های دو حزبی آمریکا، ممکن است این پرداخت ها به مدت دو هفته به تاخیر بیفتد.

بر اساس این گزارش، از آنجایی که جریان دریافت های مالیاتی دولت فدرال کاملا قابل پیش بینی نیست و از طرف دیگر تعطیلی دولت واشنگتن همزمان با آغاز سال مالی جدید آمریکا در تاریخ اول اکتبر نیز رخ داده است، زمان بندی دقیق در مورد تاخیر چنین پرداخت هایی امکان پذیر نیست.

در این بین اما تاخیر در پرداخت های حمایتی از مردم یکی از بزرگ‌ترین نگرانی ها در صورت عدم افزایش سقف بدهی آمریکا است؛ آن دسته از مردم آمریکا که برای تامین مواد غذایی خود و یا پرداخت اجاره به پرداخت های حمایتی دولت وابسته هستند، ممکن است ناگهان بدون حمایت رها شوند.

تحلیلگران مؤسسه «مودی» تاکید دارند که عدم پرداخت کوپن های مواد غذایی و یا مزایای بیکاری می تواند تاثیرات مهم و قابل توجهی به همراه داشته باشد زیرا خانوارهای نیازمند این کوپن ها و مزایا را سریعا خرج می کنند.

سایر برآوردها حاکی از آن است که در صورت عدم افزایش سقف بدهی آمریکا، نرخ بیکاری این کشور به 10 درصد باز می گردد و اقتصاد نیز وارد رکود می شود.

این روزنامه آمریکایی نوشته است که در صورت شکسته شدن سقف بدهی آمریکا که در حال حاضر 16.7 تریلیون دلار است، مقامات مسئول ممکن است مجبور شوند برخی از پرداخت ها را به دیگری ترجیح دهند و این اقدامی غیرعملی و غیرقانونی است.

این خبر در شرایطی گزارش می‌شود که دولت واشنگتن چهارده روز است که به دلیل اختلاف دموکرات ها و جمهوریخواهان درباره لایحه خدمات درمانی اوباما در قانون بودجه جدید این کشور، در تعطیلی به سر می برد؛ جمهوریخواهان روی تعویق یک ساله اجرای این طرح تاکید دارند اما دموکرات های سنا با این ایده مخالفند.

از طرف دیگر، در حالیکه سقف بدهی آمریکا در تاریخ 17 اکتبر پر می شود و خطر ورشکستگی آمریکا وجود دارد، جمهوریخواهان تهدید کرده اند که اگر خواسته آنها مبنی بر تعویق یک ساله اجرای طرح خدمات درمانی در لایحه بودجه جدید آمریکا لحاظ نشود، آنها نیز با افزایش سقف بدهی مخالفت خواهند کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها