امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60925
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 121
یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به بحث‌هایی که امروز در خصوص انحلال شرکت صادرات گاز ...

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به بحث‌هایی که امروز در خصوص انحلال شرکت صادرات گاز مطرح شد، گفت: کاری که شرکت ملی گاز انجام داده است خلاف قانون تجارت است.

وی با اشاره به اینکه براساس قانون تجارت باید صاحب سهام یک شرکت حکم انحلال آن را صادر کند، اظهارداشت: شرکت ملی صادرات گاز ایران تماماً در اختیار شرکت ملی نفت بوده و هست، بطوری که اگر قرار باشد این شرکت منحل شود، شرکت ملی نفت ایران باید حکم انحلال آن را صادر کند.

این منبع آگاه تصریح کرد: اقدام شرکت ملی گاز ایران در انحلال شرکت صادرات گاز غیرقانونی بوده و تنها برای اینکه شرکت ملی نفت را تحت فشار قرار دهد، حکم انحلال را صادر کرده است.
 
 وی افزود: خوشبختانه هنوز شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت به این جمع‌بندی نرسیده‌اند که شرکت صادرات گاز که متعلق به شرکت ملی نفت است، منحل شود.

وی در پایان تصریح کرد: این اقدام شرکت ملی گاز به این دلیل بود که وظیفه صادرات گاز از طریق خط لوله را خودش برعهده بگیرد و کار صادرات ال‌ان‌جی را نیز به شرکت ملی نفت واگذار کند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها