امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6093
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۰
تعداد بازدید: 216
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» غلامرضا خلیل ارجمندی از برنامه‌ریزی برای تشکیل هلدینگ بزرگ گروه اقتصادی توسعه خبر داد و اظهارداشت: ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» غلامرضا خلیل ارجمندی از برنامه‌ریزی برای تشکیل هلدینگ بزرگ گروه اقتصادی توسعه خبر داد و اظهارداشت: این هلدینگ بزرگ از ساماندهی مجموعه های پراکنده بخش خصوصی که در زمینه های مختلف اقتصادی و در ارتباط با موسسه فعالیت می کردند، ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه در این گروه 5 هلدینگ مالی، ساختمانی، پتروشیمی، IT و هلدینگ عمومی فعالیت می کنند. این هلدینگ ها ساماندهی شدند و طبق قانون، دستورالعمل های بانک مرکزی، بیمه مرکزی و بورس وضعیت آنها را از حیث سهامداری یا مالی اصلاح ساختار می کنیم.

سرپرست مؤسسه اعتباری توسعه اشاره به اینکه در هر یک از هلدینگ ها نباید بیش از 10 درصد سهامدار باشیم، گفت: در شرکت‌های جدیدی که در این 5 هلدینگ ایجاد خواهند شد، بانک‌های دیگر سهامدار می شوند.

وی با اعلام اینکه برای ورود هلدینگ ها به بورس برنامه ریزی کرده‌ایم، افزود: 20 درصد سهام آنها وارد بورس می شود و پس از اینکه 20 درصد سهام شناور در بورس داشته باشیم بقیه اطلاعات شفاف در اختیار بازار قرار می گیرد.

خلیل ارجمندی تصریح کرد: مجمع شرکت های بزرگ گروه اقتصادی توسعه در تیرماه برگزار می شود که پس از شفاف سازی سهام هلدینگ ها واگذار و برای ورود به بورس آماده خواهیم شد.

وی در مورد زمان بانک شدن مؤسسه گفت: مؤسسه در گذشته مسائل و مشکلاتی داشته که باید شفاف سازی شود، در این راستا مشکلات سهامداری موسسه باید رفع شود و سهامداران جدید به درصد قانونی اصل 44 از سهم دست یابند.

خلیل ارجمندی از برنامه ریزی برای افزایش سرمایه به 4 هزار میلیارد ریال به عنوان شرط بانک مرکزی برای ارائه مجوز تبدیل به بانک خبرداد و تصریح کرد: نسبت دارایی موسسه اصلاح می شود زیرا هم اکنون دارایی های ساختمانی زیاد است و پروژه های ساختمانی و اموال تملیکی در دستور کار فروش قرار دارد.

ارجمندی ادامه داد: این اقدام باعث اصلاح نسبت ها، افزایش نقدینگی و در نتیجه افزایش تسهیلات دهی و خروج از حساب قرمز نزد بانک مرکزی خواهیم شد و در عین حال تکلیف سهامداران مشخص و مشکل ذی نفع واحد حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه حساب قرمز موسسه نزد بانک مرکزی به مبلغ 5 هزار میلیارد ریال را به زودی تسویه خواهیم کرد، گفت: در حال حاضر املاک مازاد شناسایی و به کانون کارشناسان رسمی دادگستری ارائه شده و در مرحله کارشناسی قرار دارد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها