امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60934
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از بازی با تایلند اظهار داشت: قبل از اینکه صحبت هایم را شروع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از بازی با تایلند اظهار داشت: قبل از اینکه صحبت هایم را شروع کنم از ناظر بازی که عضو کشور مالی است تشکر می کنم او کمک شایانی به فوتبال ایران کرده است.

وی افزود: در درجه دوم باز هم از تمامی دوستان رسانه که حاضر هستند تشکر می کنم و درخواست می کنم متحد و همدل از هواداران بخواهیم فردا به ورزشگاه بیایند و روحیه تیمی خوبی را به وجود آوریم هم 3 امتیاز بازی را بگیریم هم فوتبال جذابی را مشاهده کنیم.

کی‌روش در مورد اینکه تیم ملی ایران تا به حال مقابل تایلند شکست نخورده و انتظارات بالا است و نفرات جدیدی هم به تیم ملی دعوت کرده خاطر نشان کرد:در مورد سوال اول اینکه هیچ وقت ما مقابل تایلند بازنده نبودیم دلیل بر آسان بودن بازی نیست. و در درجه دوم نمی توانیم خود را برنده یک بازی بدانیم به دلیل اینکه پیش از این شکست نخوردیم. برای ما این اهمیت دارد که این یک بازی مقدماتی جام ملت های آسیا است و اهداف و وظایف خود را به خوبی می دانیم و شک نداریم باید به جام ملت های آسیا صعود کنیم.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا 3 امتیاز بازی را به دست آوریم. ما وظایفمان را به عنوان تیمی که به جام جهانی صعود کرده می دانیم و آنها چین را در بیرون خانه ۵ بر یک شکست داده و بحرین را در یک بازی دوستانه برده اند. مطمئنا شما دوستان زیاد باور ندارید که بازی فردا سخت است و این به این معناست است که باید با قدرت به میدان برویم. آنچه از بازیکنانم توقع دارم این است که با ذهنیت و طرز نگاه مناسب به میدان بروند و با تمام توان بازی کنند. دوست دارم بازیکنان فقط به یک چیز فکر کنند و آن هم تیم و بازی کردن برای تیم.

وی در خصوص اینکه سرمربی تایلند گفته برای یک امتیاز به ایران آمده اند، افزود: بیان این صحبت مشکلی ندارد و اتفاقا خیلی خوب است  و می‌دانیم که چه هدقی باید داشته باشیم. این موضوع هیچ مشکلی ندارد. مهم این است که بتوانیم به صورت مناسب مقابل تایلند بازی کنیم. ما وقتی داخل یا خارج از خانه بازی می کنیم هدفمان فقط  فقط کسب امتیاز است. پس باید به تایلند احترام بگذاریم.

کی‌روش در مورد حضور بازیکنان جدید نیز گفت: یک تمرین بهتر از دو و سه تمرین بهتر از دو تمرین است. این واقعیتی است که تمامی سرمربیان تیم ملی می خواهند تمرینات زیادی انجام دهند. به همین خاطر اصحاب رسانه توقع دارند سرمربی تیم ملی شعبده بازی کند و بعضی اوقات می توانیم این کار را کنیم اما گاهی موفق نمی شویم. اعتقاد و اعتماد بسیاری به بازیکنانی که در اردو هستند دارم. ما بازیکنانی در اختیار داریم که تعادل و توان کیفی را بتوانند حفظ کنند در نتیجه 95 درصد این بازیکنان در طول سال گذشته با من کار کردند و در کل مشکلی نخواهیم داشت و ما کار  لازم را انجام خواهیم داد. 

کی‌روش در خصوص اینکه بازیکنان جدید می توانند مثل دژاگه و قوچان نژاد کیفیت خوبی داشته باشند، گفت: این همان مسئله ای است که در دل دارم و امیدوارم اتفاق بیفتد. باید سعی کنیم به هدفمان برسیم و بازیکنان جدید وقتی اضافه می شوند این طور نیست که کارمان را تازه از آغاز پیش ببریم و آنها می آیند که به ما کمک کنند. این یک مطلب قطعی است و تمام بازیکنان می آیند تا به ما کمک کنند و راهی پیدا کنیم که تیم ملی به موفقیت برسد. مطمئن هستم که تیم ملی به هدفش می رسد.

کی‌روش در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر لغو اردوهای تیم ملی و عدم برگزاری بازی های تدارکاتی اظهار داشت: من همیشه این کلمه را می شنوم. ناراحت یا عصبانی شدم. نمی دانم این یک مشکل روابطی است یا حرف هایم به خوبی ترجمه نمی شود. یکسری کارها هست که اگر امروز انجام ندهیم فردا می توانیم انجام دهیم مثل غذا خوردن. شاید امروز غذا نخورم برای فیزیک بدنم بد باشد اما فردا می توانم انجامدهم. یا اگر کتابی می خواهی بنویسی فردامی توانی انجام دهی. اما اگر امروز شما مقاله خود را ننویسی با رئیس خود به مشکل می خوری چون فردا همه روزنامه ها این مقاله را منتشر می کنند. پس از لحاظ لغوی کلمه ناراحت درست نیست. من دغدغه هایم را بیان می کنم اگر آبی از رودخانه برود دیگر نمی تواند بازگردد. وقتی فرصت 7 بازی دوستانه را از دست می دهی دیگر نمی توانی بازگردی و آن را تکرار کنی. در فوتبال هم نمی توانی با ان شالله و فردا این کار را می کنیم فرصت ها را بازگردانیم. پس این وظیفه من است که به عنوان سرمربی تیم ملی و یا اینکه هر کسی که وظیفه ای دارد موضوعاتش را مطرح کند و بخواهد به اهدافش برسد. یادم است در یکی از نشست های خبری یکی از اصحاب رسانه سوالی از من پرسید مبنی بر اینکه شما از آن دسته مربیانی نیستید که اگر باختید داور، توپ و زمین را مقصر بدانید. به همینخاطر است که اکنون از شما رسانه ها و هواداران درخواست می کنم که به ورزشگاه بیایند و ما را حمایت کنید و این نشان می دهد که ما خواستار آماده سازی مناسب برای تیم ملی هستیم و می خواهیم خودمان را آماده کنیم.
وی افزود: این وظیفه من است که مطالب درست را در زمان مناسب مطرح کنم. مطلب درست این است که فردا هواداران در ورزشگاه حاضر شوند و در بازی با تایلند حمایت کنند. می خواهم از هواداران درخواست کنم در زمان و دقایق مناسب بیایند و تیم را تشویق کنند.
کی‌روش در خصوص اینکه چهار بازیکن به اردو اضافه شدند و انتقاد زیادی شده، عنوان کرد: ما همان طور که قبلا پاسخ این مطلب را داده بودیم الان همان است. الان پاسخ ما در زمین داده می شودو اینجا از طریق رسانه همه می تواند سهیم باشند و همه می توانند نادرست. من دیدگاهم تیم ملی به عنوان خانه ای با درهای بسته نیست. تیم ملی خانه ای است بدون در و پنجره. من درون خانه ارتباط دارم و باید بازیکنانی باشند که بتوانند کمک کنند. انتخاب هایی که ما پیش رو داریم در حال حاضر اینهاست. فعلا ما بازی تایلند را در پیش داریم و فکرمان این است که پیروز این مسابقه شویم اما چشمانم معطوف به آینده است. شما در نظر بگیرید ما باید انتخاب های مناسبی را آماده برای جام جهانی داشته باشیم نمی توانیم با یک گروه ثابت پیش برویم. اگر نصفی از بازیکنان درخواست بازنششتگی کنند نمی توانم از نفرات جدید بخواهم بیایند و باید پیش بینی همه موارد را کنم. اینجا یک بار برای همیشه وضعیت خودمان را برای مخاطبین روشن کنیم. تمامی انتقادات را با روی خوش برخورد می کنیم. تمامی انتقادهایی که فکر میکنم مثبت هستند را استفاده می کنم. در حقیقت این یک مسئله ای هست که از آن استفاده می کنم و هزینه ای هم ندارد. در درجه دوم مسائلی مطرح می شود که فکر می کنم مثبت نیستند و آنها را قبول نمی کنم و برخی صحبت های غیر محترمانه است تا زمانی که به تیم من و بازیکنانم بی احترامی نشود مسائل را در نظر می گیرم اما به صحبت شخصی اهمیتی نمی دهم. اگر صحبت های توهین آمیز به تیم و بازیکن من تاثیر بگذارد با من وارد جنگ شدید. بسیار ساده و محترمانه.
انتهای پیام/ی  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها