امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6101
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۰
تعداد بازدید: 184
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، اولین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران صبح دیروز در سالن 8 و 9 نمایشگاه بین‌المللی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، اولین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران صبح دیروز در سالن 8 و 9 نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

در این نمایشگاه شرکت‌های فعال در زمینه ساخت و تولید تجهیزات آزمایشگاهی، شرکت‌های فن‌آوری و علمی در زمینه آزمایشگاهی و شرکت‌های فنی و مهندسی در زمینه فناوری‌های نوین حضور دارند.

مدیر یک شرکت صنایع آزمایشگاهی در این نمایشگاه با بیان اینکه تحریم‌ها در کار و فعالیت تولیدی صنایع آزمایشگاهی تأثیری نداشته است، گفت: سال‌هاست که در این زمینه مشغول تولید و عرضه تجهیزات آزمایشگاهی هستیم.

وی با اشاره به محصول این شرکت با نام دستگاه تمام اتوماتیک سیستم نیتراسیون گفت: این دستگاه قیمتی معادل یک‌پنجم مشابه خارجی‌اش را دارد و نکته قابل توجه این است که در ساخت این دستگاه هیچ‌گونه کپی‌برداری از مشابه خارجی انجام نشده است.

بخشی با اشاره به لزوم نوآوری و توجه به کار علمی در تولیدات داخلی گفت: اعمال محدودیت‌ها و نیاز، انسان را به سمت ابتکار سوق می‌دهد.

وی با بیان اینکه دانش و اطلاعات علمی در کشور به طور وسیعی وجود دارد گفت: سال‌ها طول کشید تا ثابت کردیم در این زمینه می‌توانیم تولیدکننده باشیم و همه همت خود را برای خودکفایی در این زمینه به کار بردیم.

مسئول یک شرکت تولیدکننده لوازم آزمایشگاهی در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: با وجود اینکه تحریم‌ها و محدودیت‌ها شرایط کار را برای تولیدکنندگان داخلی سخت کرد، اما ما با انگیزه و با توجه به کار علمی به تولید محصولات آزمایشگاهی ادامه دادیم.

وی ادامه داد: البته با افزایش نرخ دلار و مشکلات تحریم، زمان اجرای برنامه‌های ما یک سال به تأخیر افتاد.

این فعال اقتصادی گفت: اغلب شرکت‌های فعال در بخش لیزر، واردکننده تجهیزات هستند، اما در شرکت ما لیزرهای آزمایشگاهی با فناوری روز برای استفاده مراکز پژوهشی و دانشگاه‌ها تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه این لیزرهای آزمایشگاهی تنها در آلمان تولید می‌شود گفت: قیمت نمونه آلمانی 25 هزار یورو است، در حالی که محصول تولیدی ما 15 تا 17 میلیون تومان قیمت دارد.

وی افزود: در ساخت و تولید محصولات‌مان سعی کردیم به تکنولوژی و اقتصاد به طور توأم توجه داشته باشیم و تولید محصولات‌مان با توجه به خواسته و نیاز مشتریان سطح مختلفی دارد.

اولین نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی تا عصر شنبه برای بازدید عموم ادامه دارد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها