امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61049
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 239
«کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا»

«کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا»

جمله آشنایی است؛هر کدام از ما به فراخور نوع زندگی و میزان پای بندی به مذهب بارها و بارها این جمله را شنیده و خوانده ایم. اما اینکه چقدر ضرورت مفهوم آن را درک کرده ایم، جای بسی تفکر و تامل دارد!!

بارها شنیده ایم که مرمانی از همین جنس ، به اصطلاح عامیانه " دچار جوزدگی حاد " شده و هنوان داشته اند اگر ما به جای مردم کوفه بودیم، اگر امام حسین (ع) در این زمان بود، اگر ما در آن زمان بودیم، اگر کربلا ایران بود؛چنان می شد که آن نمی شد.....

آیا واقعا چنین است؟! چند نفر از ما ، هر کدام به تنهایی درون خودمان یک کوفه زمان علی (ع) و حسن و حسین (ع) داریم؟

چند تن از این جماعت در هیبت عزادار مانند مسلم بن عسوجه، زهیر بن قین،حر بن ریاحی، حبیب بن مظاهر و ..... تا پای جان از امام زمانشان دفاع خواهند کرد؟

واقعیت این است که این تعداد کوفیان در این دوره و زمانه هم کم نیستند و گرنه امام عصر (عج) قریب به 1179 سال در پس پرده غیبت تنها نمی ماند!

کوفی بودن آسان است، به اندازه خوردن لقمه های حرام،به اندازه فروختن روح به ابلیس، اما جنگیدن با منش کوفی و «حر شدن» دشوار است.امام مهدی (ع) برای جد مظلومش، برای داغهای قلب عمه اش زینب(س) در غربت خون می گرید و منتظرروزی است که به اذن خداوند متعال قیام کند و زمین را از لوث وجود اشرار یهود و خود فروختگان به  یهود پاک کند.

آیا رسم مردمان این است؟! در حضور امام تنهایش بگذارند و پس از شهادتش مرثیه خوانش شوند!

این روزها همه عزادار حسین (ع) هستند و کسی به فکر تنهایی مهدی (عج) نیست.اگر آرزویتان شمشیر زدن در کربلا و جنگیدن با کافران بدکردار است ، در این روزها دیگران را به یاد امام زمان (ع) بیندازید.

شیعیان حسین(ع) قلب فرزندش مهدی(عج) امشب سخت سنگین نیست از بار مصیبت جدش،

مهدی یاور شویم.

" اللهم عجل لولیک الفرج "

برچسب ها:
آخرین اخبار