امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6106
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۰
تعداد بازدید: 132
علی حکیم جوادی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: در سال گذشته و بر اساس اساسنامه سازمان ...

علی حکیم جوادی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: در سال گذشته و بر اساس اساسنامه سازمان فناوری اطلاعات ایران، مسئولیت رگولاتوری حوزه فناوری اطلاعات به این سازمان واگذار شد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: براساس این وظیفه در سال گذشته در خصوص تنظیم مقررات و صدور پروانه‌های حوزه خدمات فناوری اطلاعات، معاونتی به نام «سیاست‌گذاری و اعتبار بخشی IT» در سازمان ایجاد شد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ادامه داد: در رابطه با رگولاتوری حوزه IT و صدور پروانه خدمات فناوری اطلاعات می‌توان به صدور پروانه‌ و مجوز به جویشگرها (موتور جست‌وجو)، کارت‌های هوشمند، دیتاسنترها، محصولات رایانش ابری، نرم‌افزارهای متن‌باز، محصولات امنیتی و انواع سامانه‌های نرم‌افزاری اشاره کرد.

وی خاطر نشان کرد: از آنجا که مباحث مربوط به رگولاتوری حوزه فناوری اطلاعات سابقه و قدمت زیادی ندارند از این رو دوره‌های توجیهی آشنایی با «مفاهیم اولیه خدمات رگولاتوری فناوری اطلاعات» در سازمان برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، پیش از این مسئولیت رگولاتوری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بود و این سازمان به نوعی در مواقع لازم توامان مسئولیت هر دو بخش را برعهده داشت که اکنون تفکیک وظایف شده است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها