امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61196
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص مسائل و موضوعات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص مسائل و موضوعات مورد علاقه گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

بان کی مون در تماس تلفنی با وزیر خارجه کشورمان طی تشریح تحرکات، تلاش‌ها و تماس‌های خود برای برگزاری اجلاس ژنو 2 در خصوص موضوع سوریه، بر اعتقاد در مورد ضرورت و اهمیت حضور ایران در این اجلاس تاکید کرد.

دبیرکل سازمان ملل همچنین تلاش همه جانبه سازمان ملل متحد و همه کشورها و طرف‌های موثر برای دستیابی به یک راه حل و توافق همه جانبه سیاسی در راستای حل و فصل بحران سوریه را خاطرنشان ساخت.

ظریف در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به موضع صریح و اصولی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: حل و فصل بحران سوریه تنها از طریق راهکار سیاسی ممکن است و ایران از هرگونه تلاش برای تفاهم بین طرف‌های درگیر در سوریه به خصوص از سوی سازمان ملل متحد در این جهت حمایت می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود که تعیین آینده سوریه فقط توسط مردم سوریه امکانپذیر است و سایر کنشگران می‌توانند این امور را تسهیل کنند.

دبیرکل سازمان ملل متحد طی این گفت‌وگوی تلفنی، بار دیگر از روند مذاکرات جاری بین ایران و گروه 1+5 استقبال کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها