امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61208
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، تیم پنج نفره «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برای بررسی برنامه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، تیم پنج نفره «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برای بررسی برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) توصیه کرد که این آژانس جمع‌آوری محرمانه اطلاعات را محدود کند.

این گروه ویژه پیشنهاد داد که آژانس امنیت ملی آمریکا گردآوری اطلاعات از تمامی افراد را کنار بگذارد و تنها در صورتی اطلاعات را جمع‌آوری کند که به تحقیقات بین‌المللی درباره تروریسم مربوط باشد و وسعت آن نیز معقول باشد.

افشاگری‌های «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در ماه ژوئن امسال درباره گردآوری محرمانه اطلاعات میلیاردها تماس تلفنی و اینترنتی توسط آژانس امنیت ملی آمریکا، نگرانی و اعتراضاتی در آمریکا و خارج از آن برانگیخته است.

پس از این افشاگری‌ها و واکنش‌ها به آن بود که اوباما در ماه آگوست گذشته گروهی را برای بررسی فناوری اطلاعاتی و ارتباطی آمریکا تشکیل داد.

بر اساس این گزارش، گزارش این گروه روز چهارشنبه 18 دسامبر، (27 آذرماه) در 308 صفحه منتشر شد.

این گروه ویژه به دولت آمریکا توصیه کرده‌اند گردآوری اطلاعات تماس شهروندان فقط با حکم «دادگاه تجسس اطلاعاتی خارجی» (FCIS) صورت بگیرد. این دادگاه فدرال، مسئول پرونده‌های حساس امنیت ملی در آمریکا است.

گروه منصوب اوباما در گزارش خود تأکید کرده‌اند که توصیه‌هایش برای آن است که حفظ امنیت ملی و پیش‌بردن سیاست خارجی همزمان با رعایت پایبندی دیرین به حریم خصوصی و آزادی‌های مدنی، و توجه به ضرورت حفظ اعتماد عمومی (از جمله اعتماد دوستان و هم‌پیمانان خارجی ما)، و کاهش خطر افشاگری‌های غیرمجاز می‌باشد.

در ادامه این گزارش به رئیس‌جمهوری آمریکا توصیه شده است که توجه جدی از خود نشان دهد که رئیس بعدی آژانس امنیت ملی آمریکا، یک چهره غیرنظامی و مستقل از ارتش سایبری ایالات متحده باشد و همچنین توصیه کرده‌اند که رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا، به تایید سنای آمریکا برسد.

روز چهارشنبه باراک اوباما با گروه بررسی فعالیت‌های اطلاعاتی آمریکا دیدار کرد که این گروه شامل «ریچارد کلرک»، مشاور سابق کاخ سفید در مبارزه با تروریسم، «مایکل مورل»، معاون سابق رئیس سیا، «جفری استون»، استاد حقوق دانشگاه شیکاگو، «سانستین»، مشاور فنی سابق کاخ سفید، و «پیتر سوایر»، متخصص حقوق حریم خصوصی بوده است.

در عین حال، روز دوشنبه هم یک دادگاه فدرال در شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا، حکم داد که گردآوری اطلاعات تلفنی مردم آمریکا احتمالا خلاف قانون اساسی است.

روز سه‌شنبه مدیران شرکت‌های بزرگ فناوری در آمریکا، با باراک اوباما در کاخ سفید دیدار کردند. بر اساس گزارش‌ها، آنان از رئیس‌جمهوری خواستند که برنامه‌های تجسس الکترونیکی را محدود کند.

اسنودن که ابتدا به هنگ‌کنگ گریخته بود، اکنون با پناهندگی موقت یک‌ساله، در روسیه به سر می‌برد.

در همین حال مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای برای حفاظت از حق حریم خصوصی کاربران اینترنتی تصویب کرده است که می‌گوید همان حقوقی که باید در فضای غیر آنلاین رعایت شود، باید در محیط آنلاین هم رعایت شود که البته این قطعنامه الزام‌آور نیست ولی می‌تواند اهمیت سیاسی داشته باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها