امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6122
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۰
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حسن سبحانی استاد دانشگاه تهران و از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حسن سبحانی استاد دانشگاه تهران و از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز در سلسله نشست‌های دفتر تحکیم وحدت در دانشگاه علامه طباطبایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا شما با هدفمندی یارانه‌ها مخالف هستید اظهار داشت: هدفمندی یارانه ها را اصلا نمی‌پسندم.

وی افزود: بنده دولت قانون تشکیل می‌دهم و قوانین موجود را اجرا می‌کنم و هدفمندی یارانه‌ها را با وجود انتقاد به آن اجرا می کنم.

 کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: با آسیب‌شناسی وضع موجود، لایحه‌ای‌ به مجلس می‌برم و این وضع قانون فعلی هدفمندی یارانه‌ها را اصلاح یا تخریب آن را کمتر می‌کنم چرا که طبقات زیادی از مردم به دلیل تورم ناشی از این قانون زندگی‌شان در فشار قرار گرفته است و در اصلاحیه این قانون باید متوجه رفاه مردم بود.

سبحانی در پاسخ به پرسش خبرنگار ما مبنی بر اینکه سفرهای استانی‌تان از چه زمانی آغاز خواهد شد گفت: از هفته‌ای که شورای نگهبان مجاز بدانند این سفرها را شروع می‌کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تا آخر در صحنه انتخابات می‌مانید یا خیر گفت: دلیلی نمی‌بینم که نمانم.

این استاد دانشگاه تهران در خصوص سیاست خارجی دولت خود گفت: قانون اساسی بر نفی سلطه و سلطه‌پذیری تاکید دارد و این جزو افتخارات ماست و همچنین در قانون اساسی تاکید شده که با دول غیرمحارب روابط صلح‌آمیز متقابل داشته باشید، بنابراین من خط قرمزی برای ارتباط با کشورهای مختلف در سراسر جهان نمی‌بینم البته رژیم اشغالگر قدس مستثنی است.

سبحانی با بیان اینکه باید روابط را  ذیل سیاست‌های کلی نظام که توسط رهبری تعیین می‌شود، تنظیم کرد تصریح کرد: باید روابط را به نحوی کارشناسی کرد که هزینه‌های ناشی از آن کاهش یابد و با حفظ منافع ملی اوضاع موجود را سامان داد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا منظورتان این است که امتیاز دهید خاطرنشان کرد: امتیاز نه. سیاست ما نفی سلطه است و افتخار هم می‌کنیم اما نباید اینگونه تلقی شود که نفی سلطه با هر هزینه‌ای، اجتناب ناپذیر است. بنابراین عقیده دارم می‌شود هم سلطه را نفی و هم هزینه‌ها را کاهش داد.

این نامزد انتخابات در پاسخ به پرسش یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه که اگر توسط شورای نگهبان تائید صلاحیت نشدید چه کار خواهید کرد اظهار داشت: مطابق روال قانونی کارهایی که باید انجام بدهم انجام خواهم داد و در نهایت هم اگر این اتفاق افتاد خداحافظی می‌کنم.

سبحانی در پاسخ به این پرسش که اگر هاشمی و خاتمی کاندیدا شدند آیا باز هم در انتخابات خواهید بود گفت: بنده به اشخاص کاری ندارم و جدای از آنان هستم.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا باز هم ائتلاف نخواهید کرد تاکید کرد: اگر داوطلبی تا به حال دیده می‌شد و یا در آینده دیده شود که به مشی فکری من نزدیک است موضوعیتی برای ماندن نخواهم دید.

این استاد دانشگاه تهران در پاسخ به این پرسش که یعنی الان در نامزدهای موجود این مشی فکری را نمی‌بینید گفت: من ندیدم که ثبت‌نام کردم؛ الان اشخاص با هم ائتلاف می‌کنند در حالی که باید برای کشور تفکر و برنامه‌ها نزدیک به هم ارلئه شود. 

سبحانی در خصوص تیم فکری خود نیز گفت: این موضوع را به موقع، مطرح خواهم کرد.

وی در پاسخ به این پرسش فارس مبنی بر اینکه رقبای جدی‌تان را در انتخابات پیش‌ رو چه کسانی می‌بینید اظهار داشت: من رقابت را عرصه رقابت کاندیدا نمی‌دانم بلکه عرصه رقابت مردم می‌دانم.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها